an online Instagram web viewer
 • rafimdakihuzur
  ilayda yavuz
  @rafimdakihuzur

Images by rafimdakihuzur

Kendi içinde susarak en büyük ihaneti eder insan kendine, doğru bildiğini kendinden bile gizleyerek.. Pervane | gülsen kılıçaslan 
#alıntı #gulsenkilicaslan #pervane #rafımdakihuzur
" İnsan sabahtan akşama kadar bir şey olmasını bekler ve hiçbir şey olmaz. Bekleyip durur insan. Hiçbir şey olmaz. İnsan bekler, bekler, bekler, şakakları zonklayana dek düşünür, düşünür, düşünür,. Hiçbir şey olmaz. İnsan yalnız kalır. Yalnız... Yalnız... "

Satranç, Stefan Zweig
 #stefanzweig #satranç #alıntı #rafımdakihuzur
" İnsan sabahtan akşama kadar bir şey olmasını bekler ve hiçbir şey olmaz. Bekleyip durur insan. Hiçbir şey olmaz. İnsan bekler, bekler, bekler, şakakları zonklayana dek düşünür, düşünür, düşünür,. Hiçbir şey olmaz. İnsan yalnız kalır. Yalnız... Yalnız... " Satranç, Stefan Zweig #stefanzweig  #satranç  #alıntı  #rafımdakihuzur 
Herkese merhaba. Yine ve yine ben bugün üçüncü kez ben. 2017 'nin temmuzunda sanırım, @justticebooks 'un beni etiketlediği bir etkinlik vardı. #3renk1yayın #üçrenkbiryayin 
Çok zaman oldu ama gerçekten uzun süredir aklımda olan bir etkinlikti. Bu post ile bunu da yerine getirmiş oldum.. Etiketlediklerim ve görüp yapmak isteyen herkes davetlidir..
#bookstagram #pegasusyayınları #mucize #kızılkraliçe #elanorvepark #rafımdakihuzur
Pek çok sorunum olduğunu görüyorum 
Her şeye karşın kendiliğinden oluşanla
Pek çok sorunum olduğunu görüyorum 
Çünkü her şeye karşın kendiliğinden oluşuyor bu 
Görüyorum ki bütün her şeye karşın 
Kendiliğinden oluştuğu o yere doğru 
Aceleyle gitmekteyim ve acele etmezsem eğer 
Göremeyeceğim her şeyin kendiliğinden oluştuğunu 
Inger chrıstensen | seçme şiirler 
#alinti #siir #ingerchristensen #rafımdakihuzur
Pek çok sorunum olduğunu görüyorum Her şeye karşın kendiliğinden oluşanla Pek çok sorunum olduğunu görüyorum Çünkü her şeye karşın kendiliğinden oluşuyor bu Görüyorum ki bütün her şeye karşın Kendiliğinden oluştuğu o yere doğru Aceleyle gitmekteyim ve acele etmezsem eğer Göremeyeceğim her şeyin kendiliğinden oluştuğunu Inger chrıstensen | seçme şiirler #alinti  #siir  #ingerchristensen  #rafımdakihuzur 
Herkese huzurlu geçireceği bir pazar dileriimm. 
BİRİMİZ YALAN SÖYLÜYOR | KAREN M. MCMANUS KİTAP YORUMU;
#kitapyorumu 
Birimiz yalan söylüyor, yabancı yayınlarının yeni çıkardıklarından sayılır bence. -Çok fazla bir zaman olmadı diye anımsıyorum.- Kitabı çok sık görsemde, nedensiz bir önyargıdan dolayı, beklentim düşüktü. Sonra kitabı okumaya başladığımda, kitap resmen dile geldi ve bana şey dedi "al bakalım o kadar düşürdün beklentini ağzının payını aldın. " Çok fazla gizem - cinayet tarzı kitap okumamış olduğumdan bana baya farklı hissettirdi. 
Bayview lisesi öğrencilerinden Bronwyn , Cooper, Addy, Nate, ve Simon telefon takıntılı öğretmenlerinin dersinde, arama esnasında telefonla yakalandiklarından cezaya kalırlar. 
Fakat bu ceza, Simon'un soru işaretleriyle dolu ölümüyle sonuçlanır. 
Peki ya bu cinayeti kim planlamış olabilir? Sonuçta o sınıfta 5 kişilerdi, simon gittiğine göre geriye kalan 4 kişiden hangisi yaptı bunu? 
Yeterince polisle içli dışlı olan birçok sabıka kaydı bulunan Nate mi? Okul birincilerinden Bronwyn mi? Her hareketiyle kariyerinde zirveye adım adım yaklaşan ve böyle bir şeyin sonu olacağını bilecek kadar zeki olan Cooper mi? Yoksaa, ailesinden yana pek şanslı olmasa da, sevgilisiyle oldukça mutlu olan Addy mi? 
Kitapta asla "katil bu! Buldum seni!" diyemeseniz de, ister istemez tahmin yürütüyorsunuz, ama tahminler bile bir süre sonra çöküyor. 
Çok bu tarz kitap okumama rağmen haddime mi bilmiyorum ama, gerçekten sağlam bir kurgusu var. Hani olur ya bir şeyin bilinç altınızda olduğunu hep içten içe fark edersiniz ama, hep bir miktar daha ertelersiniz. Katil de bu şekilde ortaya çıktı. Katil o kadar "Heeyy!! Ben burdayım!" diyor ama bilinç altımız bunu bir şekilde ört pas ediyordu. Gerçekten severek okuduğum bir kitap oldu.. Bu arada bir günde bile bitebilirdi. Ben zamansızlıktan yapamadım. 
#birimizyalansöylüyor #okudumbitti #yabancıyayınları #karenmmcmanus #rafımdakihuzur
Herkese huzurlu geçireceği bir pazar dileriimm. BİRİMİZ YALAN SÖYLÜYOR | KAREN M. MCMANUS KİTAP YORUMU; #kitapyorumu  Birimiz yalan söylüyor, yabancı yayınlarının yeni çıkardıklarından sayılır bence. -Çok fazla bir zaman olmadı diye anımsıyorum.- Kitabı çok sık görsemde, nedensiz bir önyargıdan dolayı, beklentim düşüktü. Sonra kitabı okumaya başladığımda, kitap resmen dile geldi ve bana şey dedi "al bakalım o kadar düşürdün beklentini ağzının payını aldın. " Çok fazla gizem - cinayet tarzı kitap okumamış olduğumdan bana baya farklı hissettirdi. Bayview lisesi öğrencilerinden Bronwyn , Cooper, Addy, Nate, ve Simon telefon takıntılı öğretmenlerinin dersinde, arama esnasında telefonla yakalandiklarından cezaya kalırlar. Fakat bu ceza, Simon'un soru işaretleriyle dolu ölümüyle sonuçlanır. Peki ya bu cinayeti kim planlamış olabilir? Sonuçta o sınıfta 5 kişilerdi, simon gittiğine göre geriye kalan 4 kişiden hangisi yaptı bunu? Yeterince polisle içli dışlı olan birçok sabıka kaydı bulunan Nate mi? Okul birincilerinden Bronwyn mi? Her hareketiyle kariyerinde zirveye adım adım yaklaşan ve böyle bir şeyin sonu olacağını bilecek kadar zeki olan Cooper mi? Yoksaa, ailesinden yana pek şanslı olmasa da, sevgilisiyle oldukça mutlu olan Addy mi? Kitapta asla "katil bu! Buldum seni!" diyemeseniz de, ister istemez tahmin yürütüyorsunuz, ama tahminler bile bir süre sonra çöküyor. Çok bu tarz kitap okumama rağmen haddime mi bilmiyorum ama, gerçekten sağlam bir kurgusu var. Hani olur ya bir şeyin bilinç altınızda olduğunu hep içten içe fark edersiniz ama, hep bir miktar daha ertelersiniz. Katil de bu şekilde ortaya çıktı. Katil o kadar "Heeyy!! Ben burdayım!" diyor ama bilinç altımız bunu bir şekilde ört pas ediyordu. Gerçekten severek okuduğum bir kitap oldu.. Bu arada bir günde bile bitebilirdi. Ben zamansızlıktan yapamadım. #birimizyalansöylüyor  #okudumbitti  #yabancıyayınları  #karenmmcmanus  #rafımdakihuzur 
Fakat, Allah kahretsin, insan anlatmak istiyor albayım; böyle budalaca bir özleme kapılıyor. Bir yandan da hiç konuşmak istemiyor. Tıpkı oyunlardaki gibi çelişik duyguların altında eziliyor. Fakat benim de sevmeğe hakkım yok mu albayım? Yok. Peki albayım. Ben de susarım o zaman. Gecekondumda oturur, anlaşılmayı beklerim. Fakat albayım, adresimi bilmeden beni nasıl bulup anlayacaklar? Sorarım size: Nasıl? Kim bilecek benim insanlardan kaçtığımı? Ben ölmek istiyorum sayın albayım, ölmek. Bir yandan da göz ucuyla ölümümün nasıl karşılanacağını seyretmek istiyorum. Tehlikeli oyunlar oynamak istiyor insan; bir yandan da kılına zarar gelsin istemiyor. Küçük oyunlar istemiyorum albayım.

Tehlikeli Oyunlar, Oğuz Atay 
#alıntı #oğuzatay #tehlikelioyunlar #rafımdakihuzur
Fakat, Allah kahretsin, insan anlatmak istiyor albayım; böyle budalaca bir özleme kapılıyor. Bir yandan da hiç konuşmak istemiyor. Tıpkı oyunlardaki gibi çelişik duyguların altında eziliyor. Fakat benim de sevmeğe hakkım yok mu albayım? Yok. Peki albayım. Ben de susarım o zaman. Gecekondumda oturur, anlaşılmayı beklerim. Fakat albayım, adresimi bilmeden beni nasıl bulup anlayacaklar? Sorarım size: Nasıl? Kim bilecek benim insanlardan kaçtığımı? Ben ölmek istiyorum sayın albayım, ölmek. Bir yandan da göz ucuyla ölümümün nasıl karşılanacağını seyretmek istiyorum. Tehlikeli oyunlar oynamak istiyor insan; bir yandan da kılına zarar gelsin istemiyor. Küçük oyunlar istemiyorum albayım. Tehlikeli Oyunlar, Oğuz Atay  #alıntı  #oğuzatay  #tehlikelioyunlar  #rafımdakihuzur 
" Hem benim daha umudum var. Sızlanıp yakındığıma bakma." Aylak Adam, Yusuf Atılgan
#alinti #aylakadam #yusufatılgan #rafımdakihuzur
Artık öğrendim ki; kimi sevdiğin önemIiymiş. Uzun yoIu göze aIamayana keIebek oIunmazmış. Nefesi yetmeyenIe dipte hazine aranmazmış.

İclal Aydın
#iclalaydın #alinti #rafımdakihuzur
Artık öğrendim ki; kimi sevdiğin önemIiymiş. Uzun yoIu göze aIamayana keIebek oIunmazmış. Nefesi yetmeyenIe dipte hazine aranmazmış. İclal Aydın #iclalaydın  #alinti  #rafımdakihuzur 
"Vaz mı geçiyorum varlığından? 
Tedirginim aslında. Ya başkasını seversem? İnan o zaman seni hayatım boyunca affetmem." -Özdemir asaf
#ozdemirasaf #alinti #rafımdakihuzur
"Vaz mı geçiyorum varlığından? Tedirginim aslında. Ya başkasını seversem? İnan o zaman seni hayatım boyunca affetmem." -Özdemir asaf #ozdemirasaf  #alinti  #rafımdakihuzur 
Herkese mutlu haftalarr.
Bence gerçekten uzun bir süre sonra yorum ile geldim. -Hala ders çalışıyor olsamda.- #kitapyorumu #okudumbitti 
CEZAYİR MENEKŞESİ | BURCU BÜYÜKYILDIZ KİTAP YORUMU: 
Burcu büyükyıldız, uzun süredir kalemiyle tanışmak istediğim bir yazardı. Cezayir menekşesi ile nasip oldu. Açıkçası sevip sevmediğime karar veremedim. Neden bilmem 🤷‍♀️ Başlarda aşırı klişe gibi geldi bana. Klişeler olsa da sandığım kadar çok olmadığını ilerledikçe anladım. Yazar hikayede zaman zaman beni ters köşe yaptı. Bu bir okur için gayet güzeldi bence. Diğer birçok kitaptan aman aman farkı yoktu bence ama yine de severek okuduğum akıcı sürükleyici bir kitaptı. Biraz kitabın konusundan bahsedeyim; Kariyerinde zirveyi kimseye bırakmayan, çevresindekilerin çekindiği, sert tavırlarıyla bilinen avukat kuzey doğan. Tek gecelerin adamı, ciddi ilişkiyle pek de gündeme gelmemiş biri. Yeni yıla girerken verdiği bir davette, bir çift gözdeki ışıltıya takılır. Ne kadar gitsede peşinden, külkedisi masalında olduğu gibi o bir çift gözün sahibini kaybeder. 
Aylar sonra evini yaptırmak için anlaşma yaptığı, içmimar'ın beraberinde getirdiklerinden bir haberken hala o ışıltıyı arar. Eh tabii, biz ne kadar plan yaparsak yapalım bir de kaderin bizim için yaptığı planlar vardır ve kuzey'in hikâyesinde de kader son kozunu oynamamıştır.
Söylemeden geçmeyeyim 16 yaşındayım ben benimle yaşıtsanız veya küçükseniz rahatsız olabileceğinizi düşündüğüm +18 ıçerik bir miktar fazla göze çarpıyordu. 
#ephesusyayınları #burcubüyükyıldız #cezayirmenekşesi #rafımdakihuzur
Herkese mutlu haftalarr. Bence gerçekten uzun bir süre sonra yorum ile geldim. -Hala ders çalışıyor olsamda.- #kitapyorumu  #okudumbitti  CEZAYİR MENEKŞESİ | BURCU BÜYÜKYILDIZ KİTAP YORUMU: Burcu büyükyıldız, uzun süredir kalemiyle tanışmak istediğim bir yazardı. Cezayir menekşesi ile nasip oldu. Açıkçası sevip sevmediğime karar veremedim. Neden bilmem 🤷‍♀️ Başlarda aşırı klişe gibi geldi bana. Klişeler olsa da sandığım kadar çok olmadığını ilerledikçe anladım. Yazar hikayede zaman zaman beni ters köşe yaptı. Bu bir okur için gayet güzeldi bence. Diğer birçok kitaptan aman aman farkı yoktu bence ama yine de severek okuduğum akıcı sürükleyici bir kitaptı. Biraz kitabın konusundan bahsedeyim; Kariyerinde zirveyi kimseye bırakmayan, çevresindekilerin çekindiği, sert tavırlarıyla bilinen avukat kuzey doğan. Tek gecelerin adamı, ciddi ilişkiyle pek de gündeme gelmemiş biri. Yeni yıla girerken verdiği bir davette, bir çift gözdeki ışıltıya takılır. Ne kadar gitsede peşinden, külkedisi masalında olduğu gibi o bir çift gözün sahibini kaybeder. Aylar sonra evini yaptırmak için anlaşma yaptığı, içmimar'ın beraberinde getirdiklerinden bir haberken hala o ışıltıyı arar. Eh tabii, biz ne kadar plan yaparsak yapalım bir de kaderin bizim için yaptığı planlar vardır ve kuzey'in hikâyesinde de kader son kozunu oynamamıştır. Söylemeden geçmeyeyim 16 yaşındayım ben benimle yaşıtsanız veya küçükseniz rahatsız olabileceğinizi düşündüğüm +18 ıçerik bir miktar fazla göze çarpıyordu. #ephesusyayınları  #burcubüyükyıldız  #cezayirmenekşesi  #rafımdakihuzur 
Bir kalp bir kalbe nasıl yaklaşıyorsa, bir kalbin bir kalpten uzaklaşması da o kadar kolaymış.."
-Nazan bekiroğlu 
#alıntı #nazanbekiroğlu #rafımdakihuzur
Sonra gittin. Birlikte kışlıkları naftalinleyecektik. Söz vermiştim unutmayacaktım gözlerini Bir yeşil fanila gibi ipte, alıp ütüleyecektim. Herkese iyi akşamlar demeyi öğretecektim gözlerine. Sonra gittin. Çocuk oldum bir daha, ağladım. Kaç şiir, kaç kere sular altında kaldı. Kitaplar, aşk, her şey. Her şeyi son bir kere daha kurtaramazdım. Keşke nane şeker gibi mentollü bir buluttan doğ aydım Sonra gittin. Beyaz bir küf büyüdü evde, tersten yağan kar gibi. Keşke dünya toz şekeri ile kaplı olsaydı. Çocuk oldum sonra ağladım, yağmur bile beni ayıpladı. Söz dedim, söz verdim. Yüzüme bir daha çiçekli masa örtüleri sermeyeceğim. Sokakta kuş ölüsü bulmuş çocuk gibi ağladım. Söz dedim, söz verdim. Yüzüme bir daha çiçekli masa örtüleri sermeyeceğim. Sokakta kuş ölüsü bulmuş çocuk gibi ağladım. Söz dedim, söz verdim. Ruhumu gömdüğüm yer hala belli. Güneşi özledim, sonra seni Keşke gölgesine razı bir fesleğen olaydım. Sonra gittin Gözlerin bir yeşil fanila unutulmuş balkonda Sicim yağmur taklidiydi Artık iyice inceldi.

Grapon Kağıtları, Didem Madak

#didemmadak #graponkağıtları #alıntı #rafımdakihuzur
Sonra gittin. Birlikte kışlıkları naftalinleyecektik. Söz vermiştim unutmayacaktım gözlerini Bir yeşil fanila gibi ipte, alıp ütüleyecektim. Herkese iyi akşamlar demeyi öğretecektim gözlerine. Sonra gittin. Çocuk oldum bir daha, ağladım. Kaç şiir, kaç kere sular altında kaldı. Kitaplar, aşk, her şey. Her şeyi son bir kere daha kurtaramazdım. Keşke nane şeker gibi mentollü bir buluttan doğ aydım Sonra gittin. Beyaz bir küf büyüdü evde, tersten yağan kar gibi. Keşke dünya toz şekeri ile kaplı olsaydı. Çocuk oldum sonra ağladım, yağmur bile beni ayıpladı. Söz dedim, söz verdim. Yüzüme bir daha çiçekli masa örtüleri sermeyeceğim. Sokakta kuş ölüsü bulmuş çocuk gibi ağladım. Söz dedim, söz verdim. Yüzüme bir daha çiçekli masa örtüleri sermeyeceğim. Sokakta kuş ölüsü bulmuş çocuk gibi ağladım. Söz dedim, söz verdim. Ruhumu gömdüğüm yer hala belli. Güneşi özledim, sonra seni Keşke gölgesine razı bir fesleğen olaydım. Sonra gittin Gözlerin bir yeşil fanila unutulmuş balkonda Sicim yağmur taklidiydi Artık iyice inceldi. Grapon Kağıtları, Didem Madak #didemmadak  #graponkağıtları  #alıntı  #rafımdakihuzur 
Çocukken şöyle dua ederdim Tanrı’ya: 
Tanrım bana hiç erimeyen, 
Kırmızı bir bonbon şekeri yolla. 
Eski tül perdelerden gelinlik biçerdik 
Kardeşimle kendimize durmadan, 
Olmayan çayları, 
Olmayan fincanlardan içerdik. 
Olmayan kapıları açardık, 
Olmayan ziller çaldığında. 
Siyah papyonlu olurdu mutlaka 
Resim defterimizdeki damat. 
Yedi günde yarattığımız dünya 
Mutlu olurduk pastel koksa. 
Ve şimdi şöyle dua ediyorum Tanrı’ya: 
Olanlar oldu tanrım 
Bütün bu olanların ağırlığından beni kolla!

Ah'lar Ağacı, Didem Madak

Doğum günün kutlu olsun güzel kadın..
#didemmadak #ahlarağacı #alıntı #rafımdakihuzur
Çocukken şöyle dua ederdim Tanrı’ya:  Tanrım bana hiç erimeyen,  Kırmızı bir bonbon şekeri yolla.  Eski tül perdelerden gelinlik biçerdik  Kardeşimle kendimize durmadan,  Olmayan çayları,  Olmayan fincanlardan içerdik.  Olmayan kapıları açardık,  Olmayan ziller çaldığında.  Siyah papyonlu olurdu mutlaka  Resim defterimizdeki damat.  Yedi günde yarattığımız dünya  Mutlu olurduk pastel koksa. Ve şimdi şöyle dua ediyorum Tanrı’ya:  Olanlar oldu tanrım  Bütün bu olanların ağırlığından beni kolla! Ah'lar Ağacı, Didem Madak Doğum günün kutlu olsun güzel kadın.. #didemmadak  #ahlarağacı  #alıntı  #rafımdakihuzur 
Amma diyeceksin ki,"Biz birbirimize o kadar alışmamıştık ki."
Öyle değil halbuki Leyla,alışmamıştık amma,alışabilirdik ve alışacaktık... Leylim Leylim, Ahmed Arif 
#alıntı #ahmedarif #leylimleylim #rafımdakihuzur
Amma diyeceksin ki,"Biz birbirimize o kadar alışmamıştık ki." Öyle değil halbuki Leyla,alışmamıştık amma,alışabilirdik ve alışacaktık... Leylim Leylim, Ahmed Arif  #alıntı  #ahmedarif  #leylimleylim  #rafımdakihuzur 
Mutlu pazarlarr. 🌸
Biliyorum artık duymaktan sıkıldınız, ama bildiğiniz gibi geçen hafta doğum günüm idi. Bu yüzden elime geçen çok fazla kitap oldu. Şimdi onları göstereceğim sizlere. Hala gelecek kitaplarim var ama onları ya başka bir post olarak atarım ya da story'de gösteririm. 
Bu arada söylemeden geçmek olmaz, dört kişi birleşip bana genç elitler serisini alan fedakâr arkadaşlarıma kocaman bir minnetle... Üstelik 3. Kitabi daha kendilerine almamışken bana aldılar.. @birsucoskunn 
1- Katiller Çetesi *sarai
*izabel
*kuğu ve çakal *kötülük tohumları
*kara kurt
*victor
2- Genç Elitler Serisi
*genç elitler
*gül cemiyeti
*gece yıldızı 
3-Eyvallah 
4-Birimiz yalan söylüyor 
5-Yemezler güzelim 
6-Sığınak
7-Babam Sultan Abdülhamid 
8-Seçme şiirler 
Biir sürü kitap nedeniyle, asla unutamayacağım bir doğum günü oldu bana..
#ephesusyayınları #pegasusyayinlari #yabancıyayınları #yakamozyayınları #martiyayinlari #ykyyayınları #timaşyayınları #katillerçetesi #gençelitler #rafımdakihuzur
Mutlu pazarlarr. 🌸 Biliyorum artık duymaktan sıkıldınız, ama bildiğiniz gibi geçen hafta doğum günüm idi. Bu yüzden elime geçen çok fazla kitap oldu. Şimdi onları göstereceğim sizlere. Hala gelecek kitaplarim var ama onları ya başka bir post olarak atarım ya da story'de gösteririm. Bu arada söylemeden geçmek olmaz, dört kişi birleşip bana genç elitler serisini alan fedakâr arkadaşlarıma kocaman bir minnetle... Üstelik 3. Kitabi daha kendilerine almamışken bana aldılar.. @birsucoskunn 1- Katiller Çetesi *sarai *izabel *kuğu ve çakal *kötülük tohumları *kara kurt *victor 2- Genç Elitler Serisi *genç elitler *gül cemiyeti *gece yıldızı 3-Eyvallah 4-Birimiz yalan söylüyor 5-Yemezler güzelim 6-Sığınak 7-Babam Sultan Abdülhamid 8-Seçme şiirler Biir sürü kitap nedeniyle, asla unutamayacağım bir doğum günü oldu bana.. #ephesusyayınları  #pegasusyayinlari  #yabancıyayınları  #yakamozyayınları  #martiyayinlari  #ykyyayınları  #timaşyayınları  #katillerçetesi  #gençelitler  #rafımdakihuzur 
Mutlu haftasonları 🌸
Uzun sayılabilecek bir süre sonra yorum için geldim.
BİR YANLIŞ KAÇ DOĞRU | GİZEM BİLİCİ KİTAP YORUMU; 
#kitapyorumu 
Aslında kitap biteli bir veya iki hafta oluyor. Ama sınav haftası koşturmacaları sebebiyle bir yorum giremedim. Bir yanlış kaç doğru yazardan okuduğum ikinci kitap. Bu yüzden üslubuna az çok aşina idim. Birkaç sayfa okuduktan sonra konusunu zerrelerine kadar tahmin etmek çok da zor olmadı benim için.
Çok fazla watpadd çıkışlı kitap okudum, bu yüzden benim için çok standart bir kitaptı. Aslında bana basit geleceğini bile bile bunu seçtim. Hatırlarsanız bir veya iki hafta önce de esaret parmağı diye bir kitap okumuştum. Bu kitaba başladığımda daha basit kolay şeyler istiyordum, o anki ruh halime gayet uygun bir kitaptı. Ama hani tutupta 'alın farklı bir şeyler okuyacaksınız' diyemem. Pek çok watpadd kitabı ile aynıydı. Wattpad okumayı seviyorsanız belki de doğru bir tercih olabilir.
Başkarakterimiz başak, 18 yıllk ömrünün büyük bir bölümünü hayal ettiği üniversiteyi kazanmak için en yakın arkadaşı ile çabalayarak geçiren bir karakter. En sonunda üniversite sınavından çıktıklarında, başak belki de ilk defa biraz eğlenmek ister. Asude bu duruma razı gelmeyince, bir başına evinin iki sokak ötesindeki barda bulur kendisini. Orada otururken bir beyefendi onun dikkatini çeker. Ve sırf bu yüzden başak haftalarca o bara gider. Ve en sonunda, bu beyefendinin dikkatini çeker. Olaylar silsilesi de elini verince, bizim masum başak'ımız kendini kıvançla birlikte uyanmış bulur..
Gerisini hayal gücünüze bırakıyorum ne kadar zor olsa da tahmin etmek. 😁
#okudumbitti #biryanlışkaçdoğru #gizembilici #yakamozyayınları #rafımdakihuzur
Mutlu haftasonları 🌸 Uzun sayılabilecek bir süre sonra yorum için geldim. BİR YANLIŞ KAÇ DOĞRU | GİZEM BİLİCİ KİTAP YORUMU; #kitapyorumu  Aslında kitap biteli bir veya iki hafta oluyor. Ama sınav haftası koşturmacaları sebebiyle bir yorum giremedim. Bir yanlış kaç doğru yazardan okuduğum ikinci kitap. Bu yüzden üslubuna az çok aşina idim. Birkaç sayfa okuduktan sonra konusunu zerrelerine kadar tahmin etmek çok da zor olmadı benim için. Çok fazla watpadd çıkışlı kitap okudum, bu yüzden benim için çok standart bir kitaptı. Aslında bana basit geleceğini bile bile bunu seçtim. Hatırlarsanız bir veya iki hafta önce de esaret parmağı diye bir kitap okumuştum. Bu kitaba başladığımda daha basit kolay şeyler istiyordum, o anki ruh halime gayet uygun bir kitaptı. Ama hani tutupta 'alın farklı bir şeyler okuyacaksınız' diyemem. Pek çok watpadd kitabı ile aynıydı. Wattpad okumayı seviyorsanız belki de doğru bir tercih olabilir. Başkarakterimiz başak, 18 yıllk ömrünün büyük bir bölümünü hayal ettiği üniversiteyi kazanmak için en yakın arkadaşı ile çabalayarak geçiren bir karakter. En sonunda üniversite sınavından çıktıklarında, başak belki de ilk defa biraz eğlenmek ister. Asude bu duruma razı gelmeyince, bir başına evinin iki sokak ötesindeki barda bulur kendisini. Orada otururken bir beyefendi onun dikkatini çeker. Ve sırf bu yüzden başak haftalarca o bara gider. Ve en sonunda, bu beyefendinin dikkatini çeker. Olaylar silsilesi de elini verince, bizim masum başak'ımız kendini kıvançla birlikte uyanmış bulur.. Gerisini hayal gücünüze bırakıyorum ne kadar zor olsa da tahmin etmek. 😁 #okudumbitti  #biryanlışkaçdoğru  #gizembilici  #yakamozyayınları  #rafımdakihuzur 
"Terk etmedi sevdan beni
Aç kaldım, susuz kaldım
Hayın, karanlıktı gece
Can garip, can suskun
Can paramparça... Ve ellerim kelepçede
Tütünsüz, uykusuz kaldım
Terk etmedi sevdan beni " -Ahmet Arif-
#alıntı #ahmetarif
#rafımdakihuzur
"Terk etmedi sevdan beni Aç kaldım, susuz kaldım Hayın, karanlıktı gece Can garip, can suskun Can paramparça... Ve ellerim kelepçede Tütünsüz, uykusuz kaldım Terk etmedi sevdan beni " -Ahmet Arif- #alıntı  #ahmetarif  #rafımdakihuzur 
Herkese merhaba bugün kalp atışlarımın üzerinde değişime sebebiyet veren bir konu ile geldim..
1k konuşması..
1K ÇATI KATI KONUŞMASI;
"Huzur 1 yaşında.."
Bir çoğunuzun bildiği gibi, bir senemi doldurdum burada geçtiğimiz günlerde. Bu hesabı zerre aklımda yokken açıverdim..
Hatta çok net hatırlıyorum prize yakın olsun diye tünediğim bir sandalye üzerinde açtım. Anlık gelişen bir olaydı. Okumak ise hayatımda hep vardı.. Ama hani böyle bir şey yapayım insanlarla okuduklarımı paylaşayım gibi bir durumum da olmamıştı. 
Ama iyi ki yapmışım. Her şeyden önce kendimi iyi hissediyorum bir şeyler için çabalarken.. Daha sıkı sarılıyorum kitaplara. Daha iyi tutunuyorum. 
@hezil.ata kendisi ne kadar tanımasam da, en başından beri yanımda olanların enn başı. Takipçilerimin ilki bile olabilir.. Geçtiğimiz günlerde, bana bir mesaj göndermiş tam o an iyi ki dedim. İyi ki yapmışım.. Ben belki de birilerine bir şeyler katmışım dedim..
Benimle olduğunuz için, takip etmeye değer gördüğünüz için yıldızlar kadar teşekkür ederim..
İyi ki varsınız...
📖 Hem 1K hem 1 sene konuşması oldu.. 🙈 
Balkon konuşması dememeye özellikle dikkat ettim, ben hep çatı katında bir odaya sahip olmak istediğimden bu şekilde hitap etmeyi tercih ettim.. #rafımdakihuzur #huzur1yaşında #1kçatıkatıkonuşması
Herkese merhaba bugün kalp atışlarımın üzerinde değişime sebebiyet veren bir konu ile geldim.. 1k konuşması.. 1K ÇATI KATI KONUŞMASI; "Huzur 1 yaşında.." Bir çoğunuzun bildiği gibi, bir senemi doldurdum burada geçtiğimiz günlerde. Bu hesabı zerre aklımda yokken açıverdim.. Hatta çok net hatırlıyorum prize yakın olsun diye tünediğim bir sandalye üzerinde açtım. Anlık gelişen bir olaydı. Okumak ise hayatımda hep vardı.. Ama hani böyle bir şey yapayım insanlarla okuduklarımı paylaşayım gibi bir durumum da olmamıştı. Ama iyi ki yapmışım. Her şeyden önce kendimi iyi hissediyorum bir şeyler için çabalarken.. Daha sıkı sarılıyorum kitaplara. Daha iyi tutunuyorum. @hezil.ata kendisi ne kadar tanımasam da, en başından beri yanımda olanların enn başı. Takipçilerimin ilki bile olabilir.. Geçtiğimiz günlerde, bana bir mesaj göndermiş tam o an iyi ki dedim. İyi ki yapmışım.. Ben belki de birilerine bir şeyler katmışım dedim.. Benimle olduğunuz için, takip etmeye değer gördüğünüz için yıldızlar kadar teşekkür ederim.. İyi ki varsınız... 📖 Hem 1K hem 1 sene konuşması oldu.. 🙈 Balkon konuşması dememeye özellikle dikkat ettim, ben hep çatı katında bir odaya sahip olmak istediğimden bu şekilde hitap etmeyi tercih ettim.. #rafımdakihuzur  #huzur1yaşında  #1kçatıkatıkonuşması