an online Instagram web viewer

#GJITHCKAMBIFLOKETHAIRSTYLEERI medias

Photos

E frymezuar nga @xhensilamyrtezaj 😍JU LUTEM BEJINI TAG⬆ NQS E KAM ARRIT TA REALIZOJ MIRE . Nese doni ta shihni videon e plote klikoni linkun ne bio per te hyre ne kanalin tim ne YouTube. Luleshtrydhen e kam vendosur per te qetesuar skuqjen (ishte e ftohte). Ju falenderoj shume shume per mbeshtetjen tuaj ne cdo video👯👯👯Se shpejti do te keni lajme te reja dhe shume te rendesishme😘😘😘😘
_________________________________
#xhensilamyrtezaj #xhensilateam #xhensilator #xhensilatorfamily #makeupbystudiosellma #sellmakasumoviq_studiosellma #gjithckambiflokethairstyleeri #hudabeauty3dhighlight #hudaobsessions #hudafauxfilterfoundation #shophudabeauty #shimycatsmua #abhxamrezy #natashadenona #abhxamrezy #anastasiabrows #peachyqueenblog #make4glam_ #makegirlz #makeupforbarbies #makeupforbarbies2 #wakeupandmakeup #thepowerofmakeup #make_up #omghairmakeup #instavideo #savagebeauty #diyvideos 
Music @westsidefamilyofficial #westsidefamily
E frymezuar nga @xhensilamyrtezaj 😍JU LUTEM BEJINI TAG⬆ NQS E KAM ARRIT TA REALIZOJ MIRE . Nese doni ta shihni videon e plote klikoni linkun ne bio per te hyre ne kanalin tim ne YouTube. Luleshtrydhen e kam vendosur per te qetesuar skuqjen (ishte e ftohte). Ju falenderoj shume shume per mbeshtetjen tuaj ne cdo video👯👯👯Se shpejti do te keni lajme te reja dhe shume te rendesishme😘😘😘😘 _________________________________ #xhensilamyrtezaj  #xhensilateam  #xhensilator  #xhensilatorfamily  #makeupbystudiosellma  #sellmakasumoviq_studiosellma  #gjithckambiflokethairstyleeri  #hudabeauty3dhighlight  #hudaobsessions  #hudafauxfilterfoundation  #shophudabeauty  #shimycatsmua  #abhxamrezy  #natashadenona  #abhxamrezy  #anastasiabrows  #peachyqueenblog  #make4glam_  #makegirlz  #makeupforbarbies  #makeupforbarbies2  #wakeupandmakeup  #thepowerofmakeup  #make_up  #omghairmakeup  #instavideo  #savagebeauty  #diyvideos  Music @westsidefamilyofficial #westsidefamily 
Sot per here te pare live ne inst story...😂😂😂 sa mbrapa jam eee😜..si mendoni? Mire, cka,apo keq😝 Eshte shume ndryshe nga videot qe bej zakonisht..gjithsesi rezultati me pelqeu😍😍😍
Shume faleminderit gocat qe munden tme shihnin💕💕💕💕
__________
#marinaisufi #beautybymarina #BBM #insta #instavideo #make4glam_ #makeupfreak #makeupfix #makeup #makeupforbarbies #gjithckambiflokethairstyleeri #vajzatshqiptare #albaniangirl #unicornglitterpalette #hudalashes #urbandecay #lorealpro #morphebrushes
Sot per here te pare live ne inst story...😂😂😂 sa mbrapa jam eee😜..si mendoni? Mire, cka,apo keq😝 Eshte shume ndryshe nga videot qe bej zakonisht..gjithsesi rezultati me pelqeu😍😍😍 Shume faleminderit gocat qe munden tme shihnin💕💕💕💕 __________ #marinaisufi  #beautybymarina  #BBM  #insta  #instavideo  #make4glam_  #makeupfreak  #makeupfix  #makeup  #makeupforbarbies  #gjithckambiflokethairstyleeri  #vajzatshqiptare  #albaniangirl  #unicornglitterpalette  #hudalashes  #urbandecay  #lorealpro  #morphebrushes 
HELLO🙌
Quick and easy do-it-yourself blackheads removing mask that you can make at home using an egg and some tissue.😁Enjoy________________________ 🙋Vajza uroj te jeni duke kaluar nje te enjte te bukur😍
Kjo eshte nje pjesez e shkurtuar nga tutoriali qe eshte tani me ne kanalin tim ne YouTube. Mund te klikoni linkun ne bio dhe ta shihni me qarte se si mund te pastroni poret, pikat e zeza, vetem me ane te kesaj maske me veze😉
Prej efektit qe kjo mask ka eshte bere nje nga te preferuarat e mia😁
__________________________
#hudabeauty #monakattan
#diyvideos #skincare #wakeupandmakeup #make4glam_ #makeuptutorial #makeupfreak #peachyqueenblog #shimycatsmua #shophudabeauty #omghairmakeup #slave2makeup #makeupforbarbies #makeupfix #xmakeuptutsx #flawlessmakeup #flawlessdolls #maryhadalittlegramm #marinaisufi #bioshoperi #gjithckambiflokethairstyleeri #mask #vines
HELLO🙌 Quick and easy do-it-yourself blackheads removing mask that you can make at home using an egg and some tissue.😁Enjoy________________________ 🙋Vajza uroj te jeni duke kaluar nje te enjte te bukur😍 Kjo eshte nje pjesez e shkurtuar nga tutoriali qe eshte tani me ne kanalin tim ne YouTube. Mund te klikoni linkun ne bio dhe ta shihni me qarte se si mund te pastroni poret, pikat e zeza, vetem me ane te kesaj maske me veze😉 Prej efektit qe kjo mask ka eshte bere nje nga te preferuarat e mia😁 __________________________ #hudabeauty  #monakattan  #diyvideos  #skincare  #wakeupandmakeup  #make4glam_  #makeuptutorial  #makeupfreak  #peachyqueenblog  #shimycatsmua  #shophudabeauty  #omghairmakeup  #slave2makeup  #makeupforbarbies  #makeupfix  #xmakeuptutsx  #flawlessmakeup  #flawlessdolls  #maryhadalittlegramm  #marinaisufi  #bioshoperi  #gjithckambiflokethairstyleeri  #mask  #vines 
Klientja jone @marinaisufi na tregon e lumtur per efektet e mrekullueshme qe argjila jeshile nga #leerbedijanas ka dhene ne lekuren e fytyres se saj te yndryshme. Ajo shkruan : Une po e nis sot me nje maske me Argjile te gjelber🌱. Kjo argjile ka mbajtur nen kontroll yndyren e fytyres dhe flokeve te mi 😍😍
Argjila jeshile eshte gjithashtu shume efektive edhe ne floket e yndyrshem 👌👌 #marinaisufi #gjithckambiflokethairstyleeri #bioshoperi #bioshoperilezhe ♥️ #argila #argilamask #detoksmask #diymask
Klientja jone @marinaisufi na tregon e lumtur per efektet e mrekullueshme qe argjila jeshile nga #leerbedijanas  ka dhene ne lekuren e fytyres se saj te yndryshme. Ajo shkruan : Une po e nis sot me nje maske me Argjile te gjelber🌱. Kjo argjile ka mbajtur nen kontroll yndyren e fytyres dhe flokeve te mi 😍😍 Argjila jeshile eshte gjithashtu shume efektive edhe ne floket e yndyrshem 👌👌 #marinaisufi  #gjithckambiflokethairstyleeri  #bioshoperi  #bioshoperilezhe  ♥️ #argila  #argilamask  #detoksmask  #diymask 
Akne dhe pika te zeza? Floke te yndyrosur dhe pa volume?😖😬 Per te pare videon e plote (SHQIP) Kliko LINKUN ne BIO. I kam shpjeguar aty te gjitha pyetjet qe mund te keni▶
Me te vertet kjo maske po me ndihmone shume, zona e irrituar me akne nuk e ka me ate ngjyre aq te kuqe pas shplarjes se maskes dhe prodhimi i yndyres po fillon te ekuilibrohet edhe ne floket e mij. Floket kane me shume shkelqim,volum, me pak renie dhe qendrojne disa dite si ne diten e pare te larjes🙌🙌
Kjo maske po me rezulton shume efektive, tek floket rezultatet ishin te menjehershme, kurse tek fytyra sigurisht qe nuk pretendohet qe te bej mrekulli qe me dy jave aplikim,por gradualisht do te duken ndyshime pozitive. Per cdo pyetje tjeter me shkruani tek komentet e videos ne YouTube.
_________________
#argilamask
#argilla #argillaverde @gjithckambiflokethairstyleeri #gjithckambiflokethairstyleeri @bioshoperi #bioshoperi #bioshoperidurres #bio #mask #albaniangirl #albanianblogger #diytutorial #diymask #skincareviral #skincare #skincareroutine #skincarecream #acne #acnemask #acneskin #hairvideos #diyhairmask #hairvideo #makegirlz #makeuptutorial #make4glam_ #vanitymakeup #kujdesiperveten #kujdesiperfloket #kujdesiperlekuren
Akne dhe pika te zeza? Floke te yndyrosur dhe pa volume?😖😬 Per te pare videon e plote (SHQIP) Kliko LINKUN ne BIO. I kam shpjeguar aty te gjitha pyetjet qe mund te keni▶ Me te vertet kjo maske po me ndihmone shume, zona e irrituar me akne nuk e ka me ate ngjyre aq te kuqe pas shplarjes se maskes dhe prodhimi i yndyres po fillon te ekuilibrohet edhe ne floket e mij. Floket kane me shume shkelqim,volum, me pak renie dhe qendrojne disa dite si ne diten e pare te larjes🙌🙌 Kjo maske po me rezulton shume efektive, tek floket rezultatet ishin te menjehershme, kurse tek fytyra sigurisht qe nuk pretendohet qe te bej mrekulli qe me dy jave aplikim,por gradualisht do te duken ndyshime pozitive. Per cdo pyetje tjeter me shkruani tek komentet e videos ne YouTube. _________________ #argilamask  #argilla  #argillaverde  @gjithckambiflokethairstyleeri #gjithckambiflokethairstyleeri  @bioshoperi #bioshoperi  #bioshoperidurres  #bio  #mask  #albaniangirl  #albanianblogger  #diytutorial  #diymask  #skincareviral  #skincare  #skincareroutine  #skincarecream  #acne  #acnemask  #acneskin  #hairvideos  #diyhairmask  #hairvideo  #makegirlz  #makeuptutorial  #make4glam_  #vanitymakeup  #kujdesiperveten  #kujdesiperfloket  #kujdesiperlekuren 
Vajza ne foto ka perdor per floket e saj produktet e linjes Gyadacosmetics : Shampo per kacurrela; maske ushquese dhe per te stiluar floket krem modelues (ne vend te shkumes) 😍
Photocredits : #GjithckambiflokethairstyleEri :)
Vajza ne foto ka perdor per floket e saj produktet e linjes Gyadacosmetics : Shampo per kacurrela; maske ushquese dhe per te stiluar floket krem modelues (ne vend te shkumes) 😍 Photocredits : #GjithckambiflokethairstyleEri  :)
Muaj te mbare per te gjithe🙌
Une po e nis sot me nje maske me Argjile te gjelber🌱.. Kush deshiron nje video per kete maske e cila me ka ven nen kontroll ynyren e fytyres dhe flokeve te mij ???
__________
#marinaisufi #gjithckambiflokethairstyleeri #bioshoperi #bioshoperidurres #argila #argilamask #detoksmask #diymask
Ofert fantastike Stilues Sinbo per te bere kacurrela perfekte. Vetem per 790 Leke! Perfito nga oferta! Sasia e limituar! #relationshipgoals #hairstyles #haircolor #haircut #haircolor #hair #hairtransformation #hairtutorial #style #styleblog #gjithckambiflokethairstyleeri #gjithcka #flok #dermatology #makeuptutorial #tutorial #bukur #lavender #love
Miremengjes 2018 💕 Kete pije e kam pas pergatitur dikur per te djegur kalorite dhe pasuruar organizmin me vitamina të dobishme dhe minerale.
Nuk ekziston ndonje magji ne perberjen e ketij lengu natyral,por efekti i tij eshte i pabesueshem! Ka nje jave qe une po konsumoj cdo mengjes kete pije dhe sot kur u peshova isha -1,5 kg me pak 😃 
Gjithcka qe nevojitet eshte :Nje tufe majdanoz ,nje kokerr limon mesatar dhe nje gote me uje 200ml. 
Pergatitja: Shtrydhni limonin, lengun e tij hidheni ne nje gote, me pas copetoni tufen e majdanozit(ose frulojeni) dhe shtojeni ne gote ,ne fund mbushni goten me uje. 
Konsumojeni cdo dite me stomak bosh per 6 dite, me pas beni pushim 10 dite dhe pastaj rifillojeni .
Ky lëng ndihmon per te djegur kalorite dhe pasuron organizmin me vitamina të dobishme dhe minerale.
Përveç kësaj, majdanozi përmirëson procesin e tretjes, duke eliminuar lëngjet e akumuluara në inde.Kjo pije i jep organizmit tuaj te gjithe ushqyesit e nevojshem dhe rrit metabolizmin

p.s Duhet shoqeruar me nje diete te ekulibruar ,duke eleminuar brumrat yndyrnat.
Nuk keshillohet gjate shtatezanise! Gjithashtu edhe kush ka probleme me estrogjenin e tepert pasi majdanozi ka mjaftueshem estrogjen
Pergatiti : #gjithckambiflokethairstyleeri
Miremengjes 2018 💕 Kete pije e kam pas pergatitur dikur per te djegur kalorite dhe pasuruar organizmin me vitamina të dobishme dhe minerale. Nuk ekziston ndonje magji ne perberjen e ketij lengu natyral,por efekti i tij eshte i pabesueshem! Ka nje jave qe une po konsumoj cdo mengjes kete pije dhe sot kur u peshova isha -1,5 kg me pak 😃 Gjithcka qe nevojitet eshte :Nje tufe majdanoz ,nje kokerr limon mesatar dhe nje gote me uje 200ml. Pergatitja: Shtrydhni limonin, lengun e tij hidheni ne nje gote, me pas copetoni tufen e majdanozit(ose frulojeni) dhe shtojeni ne gote ,ne fund mbushni goten me uje. Konsumojeni cdo dite me stomak bosh per 6 dite, me pas beni pushim 10 dite dhe pastaj rifillojeni . Ky lëng ndihmon per te djegur kalorite dhe pasuron organizmin me vitamina të dobishme dhe minerale. Përveç kësaj, majdanozi përmirëson procesin e tretjes, duke eliminuar lëngjet e akumuluara në inde.Kjo pije i jep organizmit tuaj te gjithe ushqyesit e nevojshem dhe rrit metabolizmin p.s Duhet shoqeruar me nje diete te ekulibruar ,duke eleminuar brumrat yndyrnat. Nuk keshillohet gjate shtatezanise! Gjithashtu edhe kush ka probleme me estrogjenin e tepert pasi majdanozi ka mjaftueshem estrogjen Pergatiti : #gjithckambiflokethairstyleeri 
GEO, vaj masazhues per trupin tuaj 😍
 Vaji yne me cilesi te larte per te bere te mundur relaksim dhe tonifikim te plote te muskujve dhe lekures suaj.
 Me eksrakte te shumta lulesh aromatike dhe trajtash vajore, do ofroje ne lekure hidratim, ushqyerje, butesi per prekje te embla dhe lekure te clodhur dhe me shkelqim te fresket.
#geocosmetics #bioshoperi #gjithckambiflokethairstyleeri ❤
GEO, vaj masazhues per trupin tuaj 😍 Vaji yne me cilesi te larte per te bere te mundur relaksim dhe tonifikim te plote te muskujve dhe lekures suaj. Me eksrakte te shumta lulesh aromatike dhe trajtash vajore, do ofroje ne lekure hidratim, ushqyerje, butesi per prekje te embla dhe lekure te clodhur dhe me shkelqim te fresket. #geocosmetics  #bioshoperi  #gjithckambiflokethairstyleeri  ❤
Kremi për fytyrën D-Sensi 
Kujdeset për lëkurën tepër të ndjeshme, të stresuar dhe të skuqur, në të gjitha moshat, duke stimuluar rigjenerimin e lëkurës çdo 28 ditë. Në harmoni me këtë ritëm rigjenerimi, Trajtimi siguron më të mirën, duke ndihmuar lëkurën të mbrojë veten.
#bio #ecobio #green #greenenergyorganics #madeinitaly #prestigeskincare #best #bionaturalshop #prishtina #kosovo #gjithckambiflokethairstyleeri
Kremi për fytyrën D-Sensi 
Kujdeset për lëkurën tepër të ndjeshme, të stresuar dhe të skuqur, në të gjitha moshat, duke stimuluar rigjenerimin e lëkurës çdo 28 ditë. Në harmoni me këtë ritëm rigjenerimi, Trajtimi siguron më të mirën, duke ndihmuar lëkurën të mbrojë veten.
#bio #ecobio #green #greenenergyorganics #madeinitaly #prestigeskincare #best #bionaturalshop #prishtina #kosovo #gjithckambiflokethairstyleeri
Si te kemi floke te paster, pa yndyre dhe pa zbokth! 
Nje menyre praktike dhe efikase eshte kjo:
Ne nje tas te vogel perzieni: 
nje luge (gjelle) shampo,
nje luge (gjelle) uje 
Nje maje luge (caji) sode buke. 
Me kete perzierje masazhojini rrenjen e flokeve per 2-3 min, pastaj shpelajini me uje te bollshem. 
Kjo menyre eleminon papastertite qe grumbullohen ne rrenjet e flokeve nga neglizhimi qe ne bejme gjate shpelarjes se flokeve, duke mos eleminuar kimikatet qe perdorim gjate larjes me shampo. Gjithashtu kjo menyre ndihmon ne eminimin e zbokthit dhe te yndyres. Keshillohet 2 here ne jave per ato qe kane floke me zbokth dhe me yndyre, dhe nje here ne muaj per ato qe kane floke normal. 
KUJDES!! MOS E TEPRONI ME SASIN E SODES PASI SIC E DIJME AJO KA VETI GERRYESE, per kete arsye Po e perodim ne nje recete qe te ELEMINOJNE zbokthin dhe yndyren.
Pergatiti:
#gjithckambiflokethairstyleeri #faidate #mascheracapelli #capelli #hair
Si te kemi floke te paster, pa yndyre dhe pa zbokth! Nje menyre praktike dhe efikase eshte kjo: Ne nje tas te vogel perzieni: nje luge (gjelle) shampo, nje luge (gjelle) uje Nje maje luge (caji) sode buke. Me kete perzierje masazhojini rrenjen e flokeve per 2-3 min, pastaj shpelajini me uje te bollshem. Kjo menyre eleminon papastertite qe grumbullohen ne rrenjet e flokeve nga neglizhimi qe ne bejme gjate shpelarjes se flokeve, duke mos eleminuar kimikatet qe perdorim gjate larjes me shampo. Gjithashtu kjo menyre ndihmon ne eminimin e zbokthit dhe te yndyres. Keshillohet 2 here ne jave per ato qe kane floke me zbokth dhe me yndyre, dhe nje here ne muaj per ato qe kane floke normal. KUJDES!! MOS E TEPRONI ME SASIN E SODES PASI SIC E DIJME AJO KA VETI GERRYESE, per kete arsye Po e perodim ne nje recete qe te ELEMINOJNE zbokthin dhe yndyren. Pergatiti: #gjithckambiflokethairstyleeri  #faidate  #mascheracapelli  #capelli  #hair 
Mirmengjesi Nga BioShopERI 🌺 
Produktet me cilesore e HIT per momentin ne Shqiperi i gjeni ne cdo dyqan BIOSHOPERI ne Shqiperi e Kosove 
Jeni te mirepritur edhe per nje vezhgim te produkteve nga afer ose per ti testuar ato me Tester Free .(Adresat e Dyqaneve ne Info)
#gjithckambiflokethairstyleeri #bio #GEO #helixextra #nevecosmetics #palmea #gyadacosmetics #santiveri #maternatura #kiaraskynails #fitocose
HELIX EXTRA - Nje krem i cilesise superiore me perberes te fuqishem qe lufton shenjat e moshes, si rrudhat dhe humbjen e qendrueshmerise.
Mbron qelizat epidermike kunder faktoreve agresive, largon shenjat qe mbesin pas akneve, njollat e diellit, mbyll poret, ne te njejten kohe mbron lekuren nga plakja e parakohshme.

#naturale #bionaturalshop #italianproduct #biocosmesi #gjithckambiflokethairstyleeri
HELIX EXTRA - Nje krem i cilesise superiore me perberes te fuqishem qe lufton shenjat e moshes, si rrudhat dhe humbjen e qendrueshmerise. Mbron qelizat epidermike kunder faktoreve agresive, largon shenjat qe mbesin pas akneve, njollat e diellit, mbyll poret, ne te njejten kohe mbron lekuren nga plakja e parakohshme. #naturale  #bionaturalshop  #italianproduct  #biocosmesi  #gjithckambiflokethairstyleeri 
Kozmetike natyrale Italiane ne dyqanin tone @bioshoperi ☺ 
Ju mirepresim! #albania #bioshoperi #naturalskin #gjithckambiflokethairstyleeri #skin #skincare #nevecosmetics @nevecosmetics
Kozmetike natyrale Italiane ne dyqanin tone @bioshoperi ☺ 
Ju mirepresim! #albania #bioshoperi #naturalskin #gjithckambiflokethairstyleeri #skin #skincare #nevecosmetics @nevecosmetics
Te flesh me 1 thelb hudher nen jastek. Eshte 1 tradite mijera vjecare me 1 arsye qe do tju habise.
Nuk do ta imagjinonit kurre se cmund te beje 1 thelb i thjeshte hudhre nen jastek. Provoni per ta besuar!
Veprimet e hudhres jane vertet te pakrahasueshme ne shume aspekte. Sa per te permendur disa mund te themi qe mund te perdoret per shume arsye si:
Sinuziti;
Asma;
Ipertensionin;
Semundje te mushkerive;
Artrit dhe reumatizmen;
Probleme me degjimin;
Impotenza;
Gastritin;
Emorroide;
Nderkohe:
-eshte 1 antibakterial shum i fuqishem
-eshte antiseptik
-favorizon elasticitetin arterioz
-eshte ne gjendje te permiresoje qarkullimin e gjakut dhe ndihmon ne parandalimin e plakjes se parakoheshme.
-ndihmon per te humbur peshe
-lufton irritimet -lufton alopecine
-eshte anti-inflamator
 Hudhra favorizon gjume te thelle dhe relaxues duke ndihmuar te flene ata qe kane vuajne nga pagjumesia.
Pra nese vuani nga pagjumesia apo nuk jeni te qete, vendosni 1 thelb hudher nen jastek, prisni pak minuta dhe do ju zere 1 gjume i qete dhe relaksues!
Normalisht nuk eshte e lehte te mesohesh me 1 kundermim/arome qe te shpon hundet, prandaj mund ta mblidhni me 1 facolete qe aroma te mos ndihet shume e forte. Ne fakt shqisa jone e nuhatjes pas disa minutave qe duron , pershtatet me kete arome te forte duke ikur keshtu plotesisht ndjesia e bezdisjes.
Pergatiti : #gjithckambiflokethairstyleeri #bio #faidate #albania
Te flesh me 1 thelb hudher nen jastek. Eshte 1 tradite mijera vjecare me 1 arsye qe do tju habise. Nuk do ta imagjinonit kurre se cmund te beje 1 thelb i thjeshte hudhre nen jastek. Provoni per ta besuar! Veprimet e hudhres jane vertet te pakrahasueshme ne shume aspekte. Sa per te permendur disa mund te themi qe mund te perdoret per shume arsye si: Sinuziti; Asma; Ipertensionin; Semundje te mushkerive; Artrit dhe reumatizmen; Probleme me degjimin; Impotenza; Gastritin; Emorroide; Nderkohe: -eshte 1 antibakterial shum i fuqishem -eshte antiseptik -favorizon elasticitetin arterioz -eshte ne gjendje te permiresoje qarkullimin e gjakut dhe ndihmon ne parandalimin e plakjes se parakoheshme. -ndihmon per te humbur peshe -lufton irritimet -lufton alopecine -eshte anti-inflamator Hudhra favorizon gjume te thelle dhe relaxues duke ndihmuar te flene ata qe kane vuajne nga pagjumesia. Pra nese vuani nga pagjumesia apo nuk jeni te qete, vendosni 1 thelb hudher nen jastek, prisni pak minuta dhe do ju zere 1 gjume i qete dhe relaksues! Normalisht nuk eshte e lehte te mesohesh me 1 kundermim/arome qe te shpon hundet, prandaj mund ta mblidhni me 1 facolete qe aroma te mos ndihet shume e forte. Ne fakt shqisa jone e nuhatjes pas disa minutave qe duron , pershtatet me kete arome te forte duke ikur keshtu plotesisht ndjesia e bezdisjes. Pergatiti : #gjithckambiflokethairstyleeri  #bio  #faidate  #albania 
Credits from @gjithckambiflokethairstyleeri - Rudina shkruan 😍
Me ne fund i bera te miat kto dy mrekulli 😍😍.. Kremin Helix e njoh sepse e kam perdor dhe eshte super.. Ndersa per kremin puder ❤SKIN❤ nuk kam fjale te pershkruaj eshte me shum se nje puder do thoja qe eshte kremi mbi kremrat 👌👌👌 e ndjej fytyren shum te bute dhe mbi te gjitha bukur se kjo eshte dhe ceshtja ne kte grup qe E madhja #gjithckambiflokethairstyleeri ka arritur te beje per ne. #ERI YOU ARE THE BEST. #skincare #skin #natural #bio #eco #ecobio -
Credits from @gjithckambiflokethairstyleeri - Rudina shkruan 😍 Me ne fund i bera te miat kto dy mrekulli 😍😍.. Kremin Helix e njoh sepse e kam perdor dhe eshte super.. Ndersa per kremin puder ❤SKIN❤ nuk kam fjale te pershkruaj eshte me shum se nje puder do thoja qe eshte kremi mbi kremrat 👌👌👌 e ndjej fytyren shum te bute dhe mbi te gjitha bukur se kjo eshte dhe ceshtja ne kte grup qe E madhja #gjithckambiflokethairstyleeri  ka arritur te beje per ne. #ERI  YOU ARE THE BEST. #skincare  #skin  #natural  #bio  #eco  #ecobio  -
Rudina shkruan 😍
Me ne fund i bera te miat kto dy mrekulli 😍😍.. Kremin Helix e njoh sepse e kam perdor dhe eshte super.. Ndersa per kremin puder ❤SKIN❤ nuk kam fjale te pershkruaj eshte me shum se nje puder do thoja qe eshte kremi mbi kremrat 👌👌👌 e ndjej fytyren shum te bute dhe mbi te gjitha bukur se kjo eshte dhe ceshtja ne kte grup qe E madhja #gjithckambiflokethairstyleeri ka arritur te beje per ne. #ERI YOU ARE THE BEST. #skincare #skin #natural #bio #eco #ecobio
Rudina shkruan 😍 Me ne fund i bera te miat kto dy mrekulli 😍😍.. Kremin Helix e njoh sepse e kam perdor dhe eshte super.. Ndersa per kremin puder ❤SKIN❤ nuk kam fjale te pershkruaj eshte me shum se nje puder do thoja qe eshte kremi mbi kremrat 👌👌👌 e ndjej fytyren shum te bute dhe mbi te gjitha bukur se kjo eshte dhe ceshtja ne kte grup qe E madhja #gjithckambiflokethairstyleeri  ka arritur te beje per ne. #ERI  YOU ARE THE BEST. #skincare  #skin  #natural  #bio  #eco  #ecobio 
Krem Palmea për zonën rreth syve.
#ecobiocosmesi #palmea #biocosmesi #gjithckambiflokethairstyleeri
@bionatural_shop @anilamirdita
Gjethet e dafines jane te mbushura me vitamina dhe minerale. Jane te pasura me vitamina A dhe C, ndersa nga mineralet ne dafine fshihen hekuri, kalciumi dhe magnezi. 
Caji i pergatitur nga gjethet e dafines :
-Redukton fryrjen ne stomak - Nxite humor te mire;
- Rregullon tretjen;
- Zvogëlon rrezikun nga semundjet kardiovaskulare.Vetite sheruese te çajit nga dafina jane deshmuar edhe te diabetiket, dhe nese keni bronkit ose kolle, 
Nevojiten : -30 gr gjethe dafine -1 liter uje 
Pergatitja: Pasi te vloje uji, shtoni gjethet e dafines, e mbuloni me kapak dhe lereni 5 min ne qetesi.Kullojeni cajin,dhe pijeni pas cdo vakti
Pergatiti :GJITHCKA MBI FLOEKT HAIR STYLE ERI 
#gjithckambiflokethairstyleeri #ecobio #bio
Gjethet e dafines jane te mbushura me vitamina dhe minerale. Jane te pasura me vitamina A dhe C, ndersa nga mineralet ne dafine fshihen hekuri, kalciumi dhe magnezi. Caji i pergatitur nga gjethet e dafines : -Redukton fryrjen ne stomak - Nxite humor te mire; - Rregullon tretjen; - Zvogëlon rrezikun nga semundjet kardiovaskulare.Vetite sheruese te çajit nga dafina jane deshmuar edhe te diabetiket, dhe nese keni bronkit ose kolle, Nevojiten : -30 gr gjethe dafine -1 liter uje Pergatitja: Pasi te vloje uji, shtoni gjethet e dafines, e mbuloni me kapak dhe lereni 5 min ne qetesi.Kullojeni cajin,dhe pijeni pas cdo vakti Pergatiti :GJITHCKA MBI FLOEKT HAIR STYLE ERI #gjithckambiflokethairstyleeri  #ecobio  #bio 
Linja prestigjioze GEO (Green Energy Organics) ofron 4 shampo per cdo tip te flokut :
✅Shampo nr 1 👉🏻 Per floke te holle dhe te thate
✅Shampo nr 2👉🏻 Per floke me yndyre, zbokth dhe per floke qe biejne
✅Shampo nr 3 👉🏻 Per floke te lyer dhe te stresuar, gjithashtu dhuron shkelqim
✅Shampo nr 5 👉🏻 Per floket kacurrel ☺️ Kosove 👉🏻 BioNatural Shop

#gjithckambiflokethairstyleeri #hairshampoo #ecobiocosmesi
Linja prestigjioze GEO (Green Energy Organics) ofron 4 shampo per cdo tip te flokut : ✅Shampo nr 1 👉🏻 Per floke te holle dhe te thate ✅Shampo nr 2👉🏻 Per floke me yndyre, zbokth dhe per floke qe biejne ✅Shampo nr 3 👉🏻 Per floke te lyer dhe te stresuar, gjithashtu dhuron shkelqim ✅Shampo nr 5 👉🏻 Per floket kacurrel ☺️ Kosove 👉🏻 BioNatural Shop #gjithckambiflokethairstyleeri  #hairshampoo  #ecobiocosmesi 
Krem per rrudhat rreth syve

Nje krem i krijuar per te luftuar shenjat e kohes. Substancat bioaktive veprojne duke parandaluar formimin e rrudhave te vogla rreth syve. Relakson lekuren, si dhe formon nje mburoje kunder radikaleve te lira (veprim antioksidues). Ka veprim qetesues. Perthithet lehtesisht, duke e lene lekuren gati per make up-in. Aplikohet vetem ne mengjes.

Perberesit: Hurma arabie e pjekur, ibiskus, vaj jojoba, vaj kokosi, pantenol, vitamine E.
#ecobiocosmesi #palmea #gjithckambiflokethairstyleeri #bionaturalshop
Krem per rrudhat rreth syve Nje krem i krijuar per te luftuar shenjat e kohes. Substancat bioaktive veprojne duke parandaluar formimin e rrudhave te vogla rreth syve. Relakson lekuren, si dhe formon nje mburoje kunder radikaleve te lira (veprim antioksidues). Ka veprim qetesues. Perthithet lehtesisht, duke e lene lekuren gati per make up-in. Aplikohet vetem ne mengjes. Perberesit: Hurma arabie e pjekur, ibiskus, vaj jojoba, vaj kokosi, pantenol, vitamine E. #ecobiocosmesi  #palmea  #gjithckambiflokethairstyleeri  #bionaturalshop 
Krem per rrudhat rreth syve

Nje krem i krijuar per te luftuar shenjat e kohes. Substancat bioaktive veprojne duke parandaluar formimin e rrudhave te vogla rreth syve. Relakson lekuren, si dhe formon nje mburoje kunder radikaleve te lira (veprim antioksidues). Ka veprim qetesues. Perthithet lehtesisht, duke e lene lekuren gati per make up-in. Aplikohet vetem ne mengjes.

Perberesit: Hurma arabie e pjekur, ibiskus, vaj jojoba, vaj kokosi, pantenol, vitamine E.
#gjithckambiflokethairstyleeri #ecobiocosmesi #palmea
Krem per rrudhat rreth syve Nje krem i krijuar per te luftuar shenjat e kohes. Substancat bioaktive veprojne duke parandaluar formimin e rrudhave te vogla rreth syve. Relakson lekuren, si dhe formon nje mburoje kunder radikaleve te lira (veprim antioksidues). Ka veprim qetesues. Perthithet lehtesisht, duke e lene lekuren gati per make up-in. Aplikohet vetem ne mengjes. Perberesit: Hurma arabie e pjekur, ibiskus, vaj jojoba, vaj kokosi, pantenol, vitamine E. #gjithckambiflokethairstyleeri  #ecobiocosmesi  #palmea 
ERI 👸 shkruan:
Pershendetje vajza ! Sot po ju tregoj nje nder maskat qe une aplikoj me shpesh ne floket e mi.
Trajtimet me te mira me veze ne kushtet e shtepise per te pasur floke te trashe dhe te shendetshem. 
Veza eshte e perkryer per te trajtuar floket .Vezet jane plot proteina , gjithashtu eshte provuar qe vezet kane efekte te mira per shendetin e pergjithshem te flokeve .Ju gjithashtu duhet te perfshini vezet ne dieten tuaj per te permbushur nevojat e proteinave 
Per floke te thate shto vetem 1 te verdhe veze ( Mund te shtohet gjithashtu dhe me shume se 1 e verdhe veze sipas nevojes ) , 2-3 luge gjelle kos , 1 luge (e vogel) mjalte . Perzjejini mire te gjithe perberesit me pas apikojini ne rrenje dhe me pas ne gjithe gjatesine per 30 minuta .Lani floket tuaj me uje te ngrohte .(ne vend te kosit shpesh here hedh vaj ektra te virgjer ulliri)
Per floke me yndyre : Shtoni vetem te bardhen e vezes ( gjithashtu mund te shtohet me shume se nje e bardhe sipas nevojes ) 2-3 luge gjelle kos nje luge (e vogel) mjalte . Perzjejini mire te gjithe perberesit me pas aplikojeni ne floke per 20 - 30 minuta . Lani floket me uje te ngrohte kete proces perseriteni njehere ne muaj . Pergatiti#gjithckambiflokethairstyleeri
ERI 👸 shkruan: Pershendetje vajza ! Sot po ju tregoj nje nder maskat qe une aplikoj me shpesh ne floket e mi. Trajtimet me te mira me veze ne kushtet e shtepise per te pasur floke te trashe dhe te shendetshem. Veza eshte e perkryer per te trajtuar floket .Vezet jane plot proteina , gjithashtu eshte provuar qe vezet kane efekte te mira per shendetin e pergjithshem te flokeve .Ju gjithashtu duhet te perfshini vezet ne dieten tuaj per te permbushur nevojat e proteinave Per floke te thate shto vetem 1 te verdhe veze ( Mund te shtohet gjithashtu dhe me shume se 1 e verdhe veze sipas nevojes ) , 2-3 luge gjelle kos , 1 luge (e vogel) mjalte . Perzjejini mire te gjithe perberesit me pas apikojini ne rrenje dhe me pas ne gjithe gjatesine per 30 minuta .Lani floket tuaj me uje te ngrohte .(ne vend te kosit shpesh here hedh vaj ektra te virgjer ulliri) Per floke me yndyre : Shtoni vetem te bardhen e vezes ( gjithashtu mund te shtohet me shume se nje e bardhe sipas nevojes ) 2-3 luge gjelle kos nje luge (e vogel) mjalte . Perzjejini mire te gjithe perberesit me pas aplikojeni ne floke per 20 - 30 minuta . Lani floket me uje te ngrohte kete proces perseriteni njehere ne muaj . Pergatiti#gjithckambiflokethairstyleeri 
Pershendetje vajza ! Sot po ju tregoj nje nder maskat qe une aplikoh ne shpesh ne floket e mia.
Trajtimet me te mira me veze ne kushtet e shtepise per te pasur floke te trashe dhe te shendetshem 
Veza eshte e perkryer per te trajtuar floket .Vezet jane plot proteina , gjithashtu eshte provuar qe vezet kane efekte te mira per shendetin e pergjithshem te flokeve .Ju gjithashtu duhet te perfshini vezet ne dieten tuaj per te permbushur nevojat e proteinave 
Per floke te thate shto vetem 1 te verdhe veze ( Mund te shtohet gjithashtu dhe me shume se 1 e verdhe veze sipas nevojes ) , 2-3 luge gjelle kos , 1 luge (e vogel) mjalte . Perzjejini mire te gjithe perberesit me pas apikojini ne rrenje dhe me pas ne gjithe gjatesine per 30 minuta .Lani floket tuaj me uje te ngrohte .(ne vend te kosit shpesh here hedh vaj ektra te virgjer ulliri)
Per floke me yndyre : Shtoni vetem te bardhen e vezes ( gjithashtu mund te shtohet me shume se nje e bardhe sipas nevojes ) 2-3 luge gjelle kos nje luge (e vogel) mjalte . Perzjejini mire te gjithe perberesit me pas aplikojeni ne floke per 20 - 30 minuta . Lani floket me uje te ngrohte kete proces perseriteni njehere ne muaj . Pergatiti#gjithckambiflokethairstyleeri
P.s Floket i kam bere me pjaster dhe me laps. 
#hair #tratsment #faidate #ecobio #capelli #capellilunghi
Pershendetje vajza ! Sot po ju tregoj nje nder maskat qe une aplikoh ne shpesh ne floket e mia. Trajtimet me te mira me veze ne kushtet e shtepise per te pasur floke te trashe dhe te shendetshem Veza eshte e perkryer per te trajtuar floket .Vezet jane plot proteina , gjithashtu eshte provuar qe vezet kane efekte te mira per shendetin e pergjithshem te flokeve .Ju gjithashtu duhet te perfshini vezet ne dieten tuaj per te permbushur nevojat e proteinave Per floke te thate shto vetem 1 te verdhe veze ( Mund te shtohet gjithashtu dhe me shume se 1 e verdhe veze sipas nevojes ) , 2-3 luge gjelle kos , 1 luge (e vogel) mjalte . Perzjejini mire te gjithe perberesit me pas apikojini ne rrenje dhe me pas ne gjithe gjatesine per 30 minuta .Lani floket tuaj me uje te ngrohte .(ne vend te kosit shpesh here hedh vaj ektra te virgjer ulliri) Per floke me yndyre : Shtoni vetem te bardhen e vezes ( gjithashtu mund te shtohet me shume se nje e bardhe sipas nevojes ) 2-3 luge gjelle kos nje luge (e vogel) mjalte . Perzjejini mire te gjithe perberesit me pas aplikojeni ne floke per 20 - 30 minuta . Lani floket me uje te ngrohte kete proces perseriteni njehere ne muaj . Pergatiti#gjithckambiflokethairstyleeri  P.s Floket i kam bere me pjaster dhe me laps. #hair  #tratsment  #faidate  #ecobio  #capelli  #capellilunghi 
Spërkatës modelues me mjaltë për flokë kacurrelë.

Një gel i lëngët me mjaltë, i cili mbron flokët nga dëmet e shkaktuara nga agjentët e jashtëm dhe/apo kimik. Ruan lagështinë në flokë duke i forcuar dhe i mban natyrale, me një pamje plot jetë. 
Spërkatësi modelues me mjaltë për flokët kacurrela është rigjallërues,që i jep flokëve jetë dhe elasticitet, dhe flokët rrinë bukur natyrshëm, duke i shndërruar në onde të buta dhe të definuara. 
Është gjithashtu një produkt perfekt për të freskuar kaçurrelat në mëngjes ose gjatë ditës.

Përdorimi: Pas shamponit aplikohet në flokë një sasi produkti sipas gjatësisë së flokut. Për kaçurrela natyrale duhet të thahen flokët me difuzor. 
#gjithckambiflokethairstyleeri #maternatura #ecobiocosmesi
Spërkatës modelues me mjaltë për flokë kacurrelë. Një gel i lëngët me mjaltë, i cili mbron flokët nga dëmet e shkaktuara nga agjentët e jashtëm dhe/apo kimik. Ruan lagështinë në flokë duke i forcuar dhe i mban natyrale, me një pamje plot jetë. Spërkatësi modelues me mjaltë për flokët kacurrela është rigjallërues,që i jep flokëve jetë dhe elasticitet, dhe flokët rrinë bukur natyrshëm, duke i shndërruar në onde të buta dhe të definuara. Është gjithashtu një produkt perfekt për të freskuar kaçurrelat në mëngjes ose gjatë ditës. Përdorimi: Pas shamponit aplikohet në flokë një sasi produkti sipas gjatësisë së flokut. Për kaçurrela natyrale duhet të thahen flokët me difuzor. #gjithckambiflokethairstyleeri  #maternatura  #ecobiocosmesi 
Spërkatës modelues me mjaltë për flokë kacurrelë 
Një gel i lëngët me mjaltë, i cili mbron flokët nga dëmet e shkaktuara nga agjentët e jashtëm dhe/apo kimik. Ruan lagështinë në flokë duke i forcuar dhe i mban natyrale, me një pamje plot jetë. 
Spërkatësi modelues me mjaltë për flokët kacurrela është rigjallërues,që i jep flokëve jetë dhe elasticitet, dhe flokët rrinë bukur natyrshëm, duke i shndërruar në onde të buta dhe të definuara. 
Është gjithashtu një produkt perfekt për të freskuar kaçurrelat në mëngjes ose gjatë ditës.

Përdorimi: Pas shamponit aplikohet në flokë një sasi produkti sipas gjatësisë së flokut. Për kaçurrela natyrale duhet të thahen flokët me difuzor. 
#gjithckambiflokethairstyleeri #maternatura #ecobiocosmesi
Spërkatës modelues me mjaltë për flokë kacurrelë Një gel i lëngët me mjaltë, i cili mbron flokët nga dëmet e shkaktuara nga agjentët e jashtëm dhe/apo kimik. Ruan lagështinë në flokë duke i forcuar dhe i mban natyrale, me një pamje plot jetë. Spërkatësi modelues me mjaltë për flokët kacurrela është rigjallërues,që i jep flokëve jetë dhe elasticitet, dhe flokët rrinë bukur natyrshëm, duke i shndërruar në onde të buta dhe të definuara. Është gjithashtu një produkt perfekt për të freskuar kaçurrelat në mëngjes ose gjatë ditës. Përdorimi: Pas shamponit aplikohet në flokë një sasi produkti sipas gjatësisë së flokut. Për kaçurrela natyrale duhet të thahen flokët me difuzor. #gjithckambiflokethairstyleeri  #maternatura  #ecobiocosmesi 
Mirëmëngjes 🌻🍂
Këto janë dy ëmbëlsirat e mia që ma zbukurojnë make-up 😍.
Me buzëkuqin #nevecosmetics #strawberrysundae buzët janë gjithmonë të buta dhe maskara #occhioni i jep volum qerpikëve të mi. 
#nevecosmetics THE BEST 👌🏼 #gjithckambiflokethairstyleeri në Kosovë #bionaturalshop
Mirëmëngjes vajza 🌻🍂
Këto janë dy ëmbëlsirat e mia që ma zbukurojnë make-up 😍.
Me buzëkuqin #nevecosmetics #strawberrysundae buzët janë gjithmonë të buta dhe maskara #occhioni i jep volum qerpikëve të mi. 
#nevecosmetics THE BEST 👌🏼 #gjithckambiflokethairstyleeri në Kosovë @bionatural_shop
Maske e re fytyre me veti zbardhuese per lekure normale e te thate.
Perberesit: 
3 luge oriz i zjere
2 pika limon
1 luge (caji) vaj jojoba
Pregatisni 1 mase kremoze duke zjere 3 luge (caji) oriz, e pas kesaj frulojeni. Shtoni limonin dhe vajin jojoba. Rregulloni densitetin/trashesine e pergateses duke shtuar ne rast se eshte shum i trashe ndonje luge uje. 
Lereni te ftohet.
Aplikoni masken ne lekure te pastruar ne fytyre, me perjashtim te zones perreth syve e buzeve. Lereni te veproje per 20-30min. Shpelajeni me uje te vaket.
P.s Te njejten procedure mund te ndiqni duke shtuar pluhur orizi ne vend te orizit, ne kete raste nuk ka nevoje te zjej. Vaj jojoba gjeni ne @bioshoperi Pergatiti :#gjithckambiflokethairstyleeri
Maske e re fytyre me veti zbardhuese per lekure normale e te thate. Perberesit: 3 luge oriz i zjere 2 pika limon 1 luge (caji) vaj jojoba Pregatisni 1 mase kremoze duke zjere 3 luge (caji) oriz, e pas kesaj frulojeni. Shtoni limonin dhe vajin jojoba. Rregulloni densitetin/trashesine e pergateses duke shtuar ne rast se eshte shum i trashe ndonje luge uje. Lereni te ftohet. Aplikoni masken ne lekure te pastruar ne fytyre, me perjashtim te zones perreth syve e buzeve. Lereni te veproje per 20-30min. Shpelajeni me uje te vaket. P.s Te njejten procedure mund te ndiqni duke shtuar pluhur orizi ne vend te orizit, ne kete raste nuk ka nevoje te zjej. Vaj jojoba gjeni ne @bioshoperi Pergatiti :#gjithckambiflokethairstyleeri 
Gentjana per floket e saj kujdeset ne kete menyre :
Ne rradhe te pare i kushtoj rendesi larjes. Eleminoj ujin e nxeht ...nuk i thaj me tharse por peshqir te but dhe kur i kreh kujdesem qe mos ti kepus .
Bej masken : dy luge vaj ulliri ,pak mjalt dhe xhel aloe vera. #hair #capelli #gjithckambiflokethairstyleeri
Gentjana per floket e saj kujdeset ne kete menyre : Ne rradhe te pare i kushtoj rendesi larjes. Eleminoj ujin e nxeht ...nuk i thaj me tharse por peshqir te but dhe kur i kreh kujdesem qe mos ti kepus . Bej masken : dy luge vaj ulliri ,pak mjalt dhe xhel aloe vera. #hair  #capelli  #gjithckambiflokethairstyleeri 
Kush punon fort arrin gjithcka! 
Sot po ju prezantoj me ambjentin e produkteve prestigjoze GEO (green energy organics) ne nje farmaci luksoze ne Angli 😍 
Pas shume mundimesh ,me ne fund arrita qe te drejten e kesaj linje ne Shqiperi dhe Kosove ta marr une 🙈😍 Diten e hene do mund ti gjeni ne dyqanin tone 😍 
#bioshoperi 
Ju uroj nje muaj te mbare ! ❤️
#gjithckambiflokethairstyleeri
Kush punon fort arrin gjithcka! Sot po ju prezantoj me ambjentin e produkteve prestigjoze GEO (green energy organics) ne nje farmaci luksoze ne Angli 😍 Pas shume mundimesh ,me ne fund arrita qe te drejten e kesaj linje ne Shqiperi dhe Kosove ta marr une 🙈😍 Diten e hene do mund ti gjeni ne dyqanin tone 😍 #bioshoperi  Ju uroj nje muaj te mbare ! ❤️ #gjithckambiflokethairstyleeri 
Miremengjes ❤️
Sot ne Bio Shop Eri do te gjeni qirinj aromatizues ☺️ Me besoni eshte vetem fillimi i punes sone 🙈 #bioshoperi #gjithckambiflokethairstyleeri
Ohh te keqen sa e mila 😍😍😍 Klientja me e bukul 🙈😇😇
Ta gezosh zemer shampon beby 😇 #bioshoperi #gjithckambiflokethairstyleeri
Po sa bukur eshte te shikosh klientet duke pozuar me produktet qe blejne ne dyqan ! 😍 Mira faleminderit ❤️ #bioshoperi #gjithckambiflokethairstyleeri
Gladiola shkruan : Një mëngjes i shëndetshëm, një trup i bukur 😉. Uroj të keni nisur një fillim muaji të mbarë dhe plot pozitivet.. Mëngjesi është vakti kryesor,furnizon organizimin me vitamina dhe i jep trupit energjinë e duhur për të përballuar ditën.. Personalisht e nis kështu.. Esëll një lugë çaji vaj kokosi.. Një gotë ujë nga uji detox.. Ujin e përgatis çdo mbrëmje me dy litra ujë, një limon, një kastravec dhe xhinxher pluhur.. E konsumoj këtë përzierje gjatë gjithë ditës, sa herë kam etje. Kjo pije ndihmon shumë në dobesim, të paktën organizmit tim i pershtatet perfekt, dhe ruan një peshë trupore konstante.. Mëngjesi im përfshin. 
Tershere. 
Fara lini. 
Kanellë. 
Kumbulla të thata. 
Kos. 
Është një mëngjes që përveç se ka vlera ushqyese, është një vakt i shëndetshëm, ka pak kalori, më mban të ngopur gjatë dhe ndikon shumë mirë në aparatin tretës.. Uroj tju kem dhënë një ide vajza.. Kalofshi bukur në vazhdim... @bio_shop_eri_durres ❤️ #mengjesi #gjithckambiflokethairstyleeri
Gladiola shkruan : Një mëngjes i shëndetshëm, një trup i bukur 😉. Uroj të keni nisur një fillim muaji të mbarë dhe plot pozitivet.. Mëngjesi është vakti kryesor,furnizon organizimin me vitamina dhe i jep trupit energjinë e duhur për të përballuar ditën.. Personalisht e nis kështu.. Esëll një lugë çaji vaj kokosi.. Një gotë ujë nga uji detox.. Ujin e përgatis çdo mbrëmje me dy litra ujë, një limon, një kastravec dhe xhinxher pluhur.. E konsumoj këtë përzierje gjatë gjithë ditës, sa herë kam etje. Kjo pije ndihmon shumë në dobesim, të paktën organizmit tim i pershtatet perfekt, dhe ruan një peshë trupore konstante.. Mëngjesi im përfshin. Tershere. Fara lini. Kanellë. Kumbulla të thata. Kos. Është një mëngjes që përveç se ka vlera ushqyese, është një vakt i shëndetshëm, ka pak kalori, më mban të ngopur gjatë dhe ndikon shumë mirë në aparatin tretës.. Uroj tju kem dhënë një ide vajza.. Kalofshi bukur në vazhdim... @bio_shop_eri_durres ❤️ #mengjesi  #gjithckambiflokethairstyleeri 
Anisa shkruan : Pershendetj vajzaa! Sot e kam nisur diten me nje nga maskat e mia t preferuara per freskine qe i sjell fytyres, sidomos pas nje dite te lodhshme per lekuren(nga makiazhi). Perbehet nga:
- 3 luge kos i fresket - 1 luge maja birre pluhur.
i perziejme dhe e aplikojme ne fytyre duke shmangur zonen e syve, e mbajme per 20 min dhe e shplajme me uj te ftohte. Maska eshte qetesuese dhe shplodhese.Kosi i jep freskine dhe shkelqimin ndersa majaja e birres lufton infeksionin ne fytyre. Ju uroj gjithashtu nje dite te kendeshme ☺️ #gjithckambiflokethairstyleeri #maska
Anisa shkruan : Pershendetj vajzaa! Sot e kam nisur diten me nje nga maskat e mia t preferuara per freskine qe i sjell fytyres, sidomos pas nje dite te lodhshme per lekuren(nga makiazhi). Perbehet nga: - 3 luge kos i fresket - 1 luge maja birre pluhur. i perziejme dhe e aplikojme ne fytyre duke shmangur zonen e syve, e mbajme per 20 min dhe e shplajme me uj te ftohte. Maska eshte qetesuese dhe shplodhese.Kosi i jep freskine dhe shkelqimin ndersa majaja e birres lufton infeksionin ne fytyre. Ju uroj gjithashtu nje dite te kendeshme ☺️ #gjithckambiflokethairstyleeri  #maska 
Silvi ,ne grupin tim te mbyllur ne facebook "Gjithcka mbi floket hair style Eri " Ka postuar : 
Mirembrema vajza,ja dhe floket e mia 🙈 bej vetem masken me leng qepe e mjalte dhe kam hedhur vaj recini dhe vaj ulliri ne shampo 😊 😘😘 Receta : Merrni 3 luge (gjelle) leng qepe duke e perzier me nje luge (te vogel) mjalte , me pas masazhoni vetem rrenjen e flokeve dhe lereni ne qetesi 20-30 min ,ne fund lani floket me shampo .Kjo recete keshillohet nje-dy here ne jave.
Pergatiti:GJITHCKA MBI FLOKET,HAIR STYLE ERI #gjithckambiflokethairstyleeri #floke #vajzatshqiptare #hair #faidate
Silvi ,ne grupin tim te mbyllur ne facebook "Gjithcka mbi floket hair style Eri " Ka postuar : Mirembrema vajza,ja dhe floket e mia 🙈 bej vetem masken me leng qepe e mjalte dhe kam hedhur vaj recini dhe vaj ulliri ne shampo 😊 😘😘 Receta : Merrni 3 luge (gjelle) leng qepe duke e perzier me nje luge (te vogel) mjalte , me pas masazhoni vetem rrenjen e flokeve dhe lereni ne qetesi 20-30 min ,ne fund lani floket me shampo .Kjo recete keshillohet nje-dy here ne jave. Pergatiti:GJITHCKA MBI FLOKET,HAIR STYLE ERI #gjithckambiflokethairstyleeri  #floke  #vajzatshqiptare  #hair  #faidate 
✅Spray vetënxirës për një rrezitje të përsosur, pa shkuar në plazh ⛱. ✅Shampo trupi për të zgjatur sa më shumë ngjyrën/rrezitjen.👙 #biocosmetics #italia #gjithckambiflokethairstyleEri #bionaturalshop #prishtina
Summer is here ⛱, fruitsushi anyone?
Buzëkuq 💄 BIO, pa kimikate!
#nevecosmetics #gjithckambiflokethairstyleEri #lipstick #italia #bionaturalshop #biocosmetics #prishtina #kosova
Dëshironi që të keni një lëkurë të rrezitur sikur të keni qenë me pushime në Caraibe❤ ❤ ❤ ❤ 
#SPRAY #AUTOABBRONZANTE #Ecobio #Greenenergyorganics 
Ky është spray që ju vjen në ndihmë, i cili siguron një rrezitje intensive pa dalë në diell.
Perfekt për lëkurat delikate dhe për ata që duan të rreziten shpejt brenda 24 orëve.
#gjithckambiflokethairstyleEri #biocosmetics #bionaturalshop #italia #prishtina #kosova #albania
Trajtim natyral per floket, efikas dhe me rezultate te sigurta. 
Te gjithe linjen e #maternatura e gjeni ne #bionaturalshop.

#gjithckambiflokethairstyleEri #maskeushqyese #fluidmemjalte
#biocosmetics #italia
Kujdesuni për higjienën intime me larësin e #maternatura. Pastërti dhe freski - #biocosmetics cilësi e garantuar. #bionaturalshop #prishtina #kosova #gjithckambiflokethairstyleEri #italia
Palette Intensissimi për t'i dhënë ngjyrë edhe ditëve tuaja gri. 🍃 #healthyskin #newproduct #bionaturalshop #nevecosmetics #biocosmetics #italia #albania #prishtina #gjithckambiflokethairstyleEri
Vjollca, klientja jone e dashur dhe e embel, zgjedh gjithmone me te miren per lekuren dhe floket e saj.#nevecosmetics #helixextra #maternatura #gjithckambiflokethairstyleEri 
BioNatural Shop ju mirepret 🍃❤️
#healthyhair #bionaturalshop #gjithckambiflokethairstyleEri
Flokë të dëmtuara, ja maska ideale!

Jo gjithmonë jemi të kënaqur me flokët tanë. Pavarësisht shampos së duhur shohim se flokët mbeten mjaft të ashpër. Shpeshherë flokët kanë nevojë për kujdes shtesë. 
Për të ushqyer flokët thellësisht, ju vjen në ndihmë Maska Ristrukturuese #maternatura Kjo maskë riparon flokët e dëmtuar, kështu flokët do të mbeten të butë, me shkëlqim dhe të lehtë për t’u krehur.

Kjo maskë përmban vaj luledielli, ekstrakt tërshëre, vaj moringe, vaj lini dhe mel. Ёshtë ideale për flokët e dëmtuar nga trajtimet kimike. Një përzierje e fuqishme e pasur me vitamina, acide yndyrore esenciale, të cilat mbrojnë dhe ushqejnë flokët, si dhe shton një veprim intensiv hidratues dhe riparues.

Pas aplikimit të maskës, flokët do ta ruajnë më gjatë ngjyrën. Maska përmirëson elasticitetin e flokëve dhe rrit rezistencën e tyre.
#healthyhair  #bionaturalshop  #gjithckambiflokethairstyleEri  Flokë të dëmtuara, ja maska ideale! Jo gjithmonë jemi të kënaqur me flokët tanë. Pavarësisht shampos së duhur shohim se flokët mbeten mjaft të ashpër. Shpeshherë flokët kanë nevojë për kujdes shtesë. Për të ushqyer flokët thellësisht, ju vjen në ndihmë Maska Ristrukturuese #maternatura  Kjo maskë riparon flokët e dëmtuar, kështu flokët do të mbeten të butë, me shkëlqim dhe të lehtë për t’u krehur. Kjo maskë përmban vaj luledielli, ekstrakt tërshëre, vaj moringe, vaj lini dhe mel. Ёshtë ideale për flokët e dëmtuar nga trajtimet kimike. Një përzierje e fuqishme e pasur me vitamina, acide yndyrore esenciale, të cilat mbrojnë dhe ushqejnë flokët, si dhe shton një veprim intensiv hidratues dhe riparues. Pas aplikimit të maskës, flokët do ta ruajnë më gjatë ngjyrën. Maska përmirëson elasticitetin e flokëve dhe rrit rezistencën e tyre.
Milika shkruan:Per te arritur qellimet duhet te kesh shum vullent goca dhe ja del mban duke mare rezultate nga dita ne dite...Une kam qene shum e shendosh nga 90 kg kam shku 73 dhe kjo fal vullnetit,duke kryer aktivitet fizik ne natyre,fal regjimit ushqimor dhe fal pijes me majdanoz...Goca asgje nuk eshte e pamundur...Tani koha per vrap 😊🏃🏃🏃
Pije natyrale per dobesim😃 
Gjithcka qe nevojitet eshte :Nje tufe majdanoz ,nje kokerr limon mesatar dhe nje gote me uje 200ml. 
Pergatitja: Shtrydhni limonin, lengun e tij hidheni ne nje gote, me pas copetoni tufen e majdanozit(ose frulojeni) dhe shtojeni ne gote ,ne fund mbushni goten me uje. 
Konsumojeni cdo dite me stomak bosh per 6 dite, me pas beni pushim 10 dite dhe pastaj rifillojeni .
Ky lëng ndihmon per te djegur kalorite dhe pasuron organizmin me vitamina të dobishme dhe minerale.
Përveç kësaj, majdanozi përmirëson procesin e tretjes, duke eliminuar lëngjet e akumuluara në inde.Kjo pije i jep organizmit tuaj te gjithe ushqyesit e nevojshem dhe rrit metabolizmin

p.s Duhet shoqeruar me nje diete te ekulibruar ,duke eleminuar brumrat yndyrnat.
Nuk keshillohet gjate shtatezanise! 
Pergatiti : #gjithckambiflokethairstyleeri
Milika shkruan:Per te arritur qellimet duhet te kesh shum vullent goca dhe ja del mban duke mare rezultate nga dita ne dite...Une kam qene shum e shendosh nga 90 kg kam shku 73 dhe kjo fal vullnetit,duke kryer aktivitet fizik ne natyre,fal regjimit ushqimor dhe fal pijes me majdanoz...Goca asgje nuk eshte e pamundur...Tani koha per vrap 😊🏃🏃🏃 Pije natyrale per dobesim😃 Gjithcka qe nevojitet eshte :Nje tufe majdanoz ,nje kokerr limon mesatar dhe nje gote me uje 200ml. Pergatitja: Shtrydhni limonin, lengun e tij hidheni ne nje gote, me pas copetoni tufen e majdanozit(ose frulojeni) dhe shtojeni ne gote ,ne fund mbushni goten me uje. Konsumojeni cdo dite me stomak bosh per 6 dite, me pas beni pushim 10 dite dhe pastaj rifillojeni . Ky lëng ndihmon per te djegur kalorite dhe pasuron organizmin me vitamina të dobishme dhe minerale. Përveç kësaj, majdanozi përmirëson procesin e tretjes, duke eliminuar lëngjet e akumuluara në inde.Kjo pije i jep organizmit tuaj te gjithe ushqyesit e nevojshem dhe rrit metabolizmin p.s Duhet shoqeruar me nje diete te ekulibruar ,duke eleminuar brumrat yndyrnat. Nuk keshillohet gjate shtatezanise! Pergatiti : #gjithckambiflokethairstyleeri 
Vajza ja rezultatet e arritura me maskën e qepës dhe mjaltë.. P. S. Kam filluar dhe unë personalisht ta përdor rregullisht.. Pasi të fillojnë rezultatet do ju tregoj eksperiencën time personale 

. Pershendetje Eri! Ky eshte rezultati i maskes vetem me leng qepe.Ne nje muaj e gjysem floket jane forcuar dhe kane dale pafund floke te rinj.
Me rane gjysmat e flokeve nga lyerja me boje.Qepa eshte ilac per flokun ma ndaloi renien qe me aplikimin e pare.
Mos harxhoni para duke blere produkte me kimikate sepse e shkaterroni flokun me doren tuaj.Vaj ulliri dhe vaj bajamesh perdor personalisht ,jo rrenjen sepse e kam me yndyre.Shpelarjen finale te flokeve e bej me uthull molle
Eri ,faleminderit qe egziston! 😊😘#gjithckambiflokethairstyleeri
Vajza ja rezultatet e arritura me maskën e qepës dhe mjaltë.. P. S. Kam filluar dhe unë personalisht ta përdor rregullisht.. Pasi të fillojnë rezultatet do ju tregoj eksperiencën time personale . Pershendetje Eri! Ky eshte rezultati i maskes vetem me leng qepe.Ne nje muaj e gjysem floket jane forcuar dhe kane dale pafund floke te rinj. Me rane gjysmat e flokeve nga lyerja me boje.Qepa eshte ilac per flokun ma ndaloi renien qe me aplikimin e pare. Mos harxhoni para duke blere produkte me kimikate sepse e shkaterroni flokun me doren tuaj.Vaj ulliri dhe vaj bajamesh perdor personalisht ,jo rrenjen sepse e kam me yndyre.Shpelarjen finale te flokeve e bej me uthull molle Eri ,faleminderit qe egziston! 😊😘#gjithckambiflokethairstyleeri 
Vajza e aplikoni shpelarjen e flokut me uthull molle? Është vërtet shumë e mirë.. Ja ku keni vlerat dhe mënyrën e përdorimit.. Përfitimet e përdorimit të uthulles se molles per shplarjen e flokeve !

Heq qelizat e vdekura të lëkurës se kokes dhe nxit rritjen e flokëve të shëndetshme
U jep flokëve shkelqim 
Neutralizon nivelet e pH të folikulave të flokëve
eleminon zbokthin
E shkëlqyer për lehtësimine krujtjes se kokes, dhe per skalpin e thate 
Heq grumbullimin e produkteve stiluse ne floke.

Në mënyrë që të inkurajojë rritjen e flokëve - uthulla e molles trajton follikulat e bllokuara te flokëve për shkak të infeksionit bakterial (të cilat mund të rezultojnë në humbjen e flokëve). Sa shpesh mund ta përdorni uthullen e molles per shplarjen e flokeve?

Per floket e drejte , te hollë apo flokët e shkurter - Përdoreni një herë në javë
Per floke te gjate, me onde , kacurrela, te trashe - Përdorni një herë në çdo 2 javë.
Per floke natyrale, te trashe te pa trajtuar kimikisht - Përdorni një herë në çdo 6 - 8 javë.
Per floket e drejtuar kimikisht dhe floket qe jane ne pergjithesi te trajtuar kimikisht - Përdoreni një herë në muaj.

Si ta perdorni uthullen e molles sipas tipit te flokeve tuaj .
Per floket e Drejt, te hollë apo flokët e shkurter - 1 lugë gjelle uthull molle te përzier me 1 filxhan me ujë të ngrohtë
Per floke te gjate, me onde , kacurrela, te trashe-1/2 filxhan uthull molle i përzier me 1/4 ujë të ngrohtë 
Per floke natyrale, te trashe te pa trajtuar kimikisht- 1 filxhan uthull molle me 3 gota uji.
Per floket e drejtuar kimikisht dhe floket qe jane ne pergjithesi te trajtuar kimikisht - 1/2 filxhan uthull molle të përzier me 2 gota uji të ngrohtë 
Pergatiti #gjithckambiflokethairstyleeri
Vajza e aplikoni shpelarjen e flokut me uthull molle? Është vërtet shumë e mirë.. Ja ku keni vlerat dhe mënyrën e përdorimit.. Përfitimet e përdorimit të uthulles se molles per shplarjen e flokeve ! Heq qelizat e vdekura të lëkurës se kokes dhe nxit rritjen e flokëve të shëndetshme U jep flokëve shkelqim Neutralizon nivelet e pH të folikulave të flokëve eleminon zbokthin E shkëlqyer për lehtësimine krujtjes se kokes, dhe per skalpin e thate Heq grumbullimin e produkteve stiluse ne floke. Në mënyrë që të inkurajojë rritjen e flokëve - uthulla e molles trajton follikulat e bllokuara te flokëve për shkak të infeksionit bakterial (të cilat mund të rezultojnë në humbjen e flokëve). Sa shpesh mund ta përdorni uthullen e molles per shplarjen e flokeve? Per floket e drejte , te hollë apo flokët e shkurter - Përdoreni një herë në javë Per floke te gjate, me onde , kacurrela, te trashe - Përdorni një herë në çdo 2 javë. Per floke natyrale, te trashe te pa trajtuar kimikisht - Përdorni një herë në çdo 6 - 8 javë. Per floket e drejtuar kimikisht dhe floket qe jane ne pergjithesi te trajtuar kimikisht - Përdoreni një herë në muaj. Si ta perdorni uthullen e molles sipas tipit te flokeve tuaj . Per floket e Drejt, te hollë apo flokët e shkurter - 1 lugë gjelle uthull molle te përzier me 1 filxhan me ujë të ngrohtë Per floke te gjate, me onde , kacurrela, te trashe-1/2 filxhan uthull molle i përzier me 1/4 ujë të ngrohtë Per floke natyrale, te trashe te pa trajtuar kimikisht- 1 filxhan uthull molle me 3 gota uji. Per floket e drejtuar kimikisht dhe floket qe jane ne pergjithesi te trajtuar kimikisht - 1/2 filxhan uthull molle të përzier me 2 gota uji të ngrohtë Pergatiti #gjithckambiflokethairstyleeri 
#helixextra #snailcream
BioNatural Shop ne bashkepunim me #gjithckambiflokethairstyleEri ju ofron kremin me jarge kermilli HELIX EXTRA.

Jarga e kermillit eshte nje nga substancat me te mira natyrale per kujdesin dhe rigjenerimin e lekures. E perdorur mijera vjet me pare si sekreti i bukurise, sot eshte perhapur serisht si nje menyre e re per trajtimin e problemeve te lekures.
Permban antioksidante te afte per te ngadalesuar procesin e plakjes duke eleminuar radikalet e lira dhe permbajtja e tij me vitamina eshte thelbesore per ti rikthyer lekures nje pamje te shendetshme, te re dhe te tonifikuar.

Firma Italiane Amici per la pelle ka krijuar kampione falas ne menyre qe te provoni kremin para se ta blini.

Kete krem ne Kosove e gjeni tek BioNatural Shop ne kete adrese:
Prishtine, tek Qafa (perballe pompes).
045227220 dhe 049227220
#helixextra  #snailcream  BioNatural Shop ne bashkepunim me #gjithckambiflokethairstyleEri  ju ofron kremin me jarge kermilli HELIX EXTRA. Jarga e kermillit eshte nje nga substancat me te mira natyrale per kujdesin dhe rigjenerimin e lekures. E perdorur mijera vjet me pare si sekreti i bukurise, sot eshte perhapur serisht si nje menyre e re per trajtimin e problemeve te lekures. Permban antioksidante te afte per te ngadalesuar procesin e plakjes duke eleminuar radikalet e lira dhe permbajtja e tij me vitamina eshte thelbesore per ti rikthyer lekures nje pamje te shendetshme, te re dhe te tonifikuar. Firma Italiane Amici per la pelle ka krijuar kampione falas ne menyre qe te provoni kremin para se ta blini. Kete krem ne Kosove e gjeni tek BioNatural Shop ne kete adrese: Prishtine, tek Qafa (perballe pompes). 045227220 dhe 049227220
Trajtimet me te mira me veze ne kushtet e shtepise per te pasur floke te trashe & te shendetshem 
Veza eshte e perkryer per te trajtuar floket .Vezet jane plot proteina , gjithashtu eshte provuar qe vezet kane efekte te mira per shendetin e pergjithshem te flokeve .Ju gjithashtu duhet te perfshini vezet ne dieten tuaj per te permbushur nevojat e proteinave 
Per floke te thate shto vetem 1 te verdhe veze ( Mund te shtohet gjithashtu dhe me shume se 1 e verdhe veze sipas nevojes ) , 2-3 luge gjelle kos , 1 luge (e vogel) mjalte . Perzjejini mire te gjithe perberesit me pas apikojini ne rrenje dhe me pas ne gjithe gjatesine per 30 minuta .Lani floket tuaj me uje te ngrohte .
Per floke me yndyre : Shtoni vetem te bardhen e vezes ( gjithashtu mund te shtohet me shume se nje e bardhe sipas nevojes ) 2-3 luge gjelle kos nje luge (e vogel) mjalte . Perzjejini mire te gjithe perberesit me pas aplikojeni ne floke per 20 - 30 minuta . Lani floket me uje te ngrohte kete proces perseriteni njehere ne muaj . 
Pergatiti#gjithckambiflokethairstyleeri #myhair
Trajtimet me te mira me veze ne kushtet e shtepise per te pasur floke te trashe & te shendetshem Veza eshte e perkryer per te trajtuar floket .Vezet jane plot proteina , gjithashtu eshte provuar qe vezet kane efekte te mira per shendetin e pergjithshem te flokeve .Ju gjithashtu duhet te perfshini vezet ne dieten tuaj per te permbushur nevojat e proteinave Per floke te thate shto vetem 1 te verdhe veze ( Mund te shtohet gjithashtu dhe me shume se 1 e verdhe veze sipas nevojes ) , 2-3 luge gjelle kos , 1 luge (e vogel) mjalte . Perzjejini mire te gjithe perberesit me pas apikojini ne rrenje dhe me pas ne gjithe gjatesine per 30 minuta .Lani floket tuaj me uje te ngrohte . Per floke me yndyre : Shtoni vetem te bardhen e vezes ( gjithashtu mund te shtohet me shume se nje e bardhe sipas nevojes ) 2-3 luge gjelle kos nje luge (e vogel) mjalte . Perzjejini mire te gjithe perberesit me pas aplikojeni ne floke per 20 - 30 minuta . Lani floket me uje te ngrohte kete proces perseriteni njehere ne muaj . Pergatiti#gjithckambiflokethairstyleeri  #myhair 
Pije natyrale per dobesim!
Nuk ekziston ndonje magji ne perberjen e ketij lengu natyral,por efekti i tij eshte i pabesueshem! Ka nje jave qe une po konsumoj cdo mengjes kete pije dhe sot kur u peshova isha -1,5 kg me pak 😃 
Gjithcka qe nevojitet eshte :Nje tufe majdanoz ,nje kokerr limon mesatar dhe nje gote me uje 200ml. 
Pergatitja: Shtrydhni limonin, lengun e tij hidheni ne nje gote, me pas copetoni tufen e majdanozit(ose frulojeni) dhe shtojeni ne gote ,ne fund mbushni goten me uje. 
Konsumojeni cdo dite me stomak bosh per 6 dite, me pas beni pushim 10 dite dhe pastaj rifillojeni .
Ky lëng ndihmon per te djegur kalorite dhe pasuron organizmin me vitamina të dobishme dhe minerale.
Përveç kësaj, majdanozi përmirëson procesin e tretjes, duke eliminuar lëngjet e akumuluara në inde.Kjo pije i jep organizmit tuaj te gjithe ushqyesit e nevojshem dhe rrit metabolizmin

p.s Duhet shoqeruar me nje diete te ekulibruar ,duke eleminuar brumrat yndyrnat.
Pergatiti : #gjithckambiflokethairstyleeri
Pije natyrale per dobesim! Nuk ekziston ndonje magji ne perberjen e ketij lengu natyral,por efekti i tij eshte i pabesueshem! Ka nje jave qe une po konsumoj cdo mengjes kete pije dhe sot kur u peshova isha -1,5 kg me pak 😃 Gjithcka qe nevojitet eshte :Nje tufe majdanoz ,nje kokerr limon mesatar dhe nje gote me uje 200ml. Pergatitja: Shtrydhni limonin, lengun e tij hidheni ne nje gote, me pas copetoni tufen e majdanozit(ose frulojeni) dhe shtojeni ne gote ,ne fund mbushni goten me uje. Konsumojeni cdo dite me stomak bosh per 6 dite, me pas beni pushim 10 dite dhe pastaj rifillojeni . Ky lëng ndihmon per te djegur kalorite dhe pasuron organizmin me vitamina të dobishme dhe minerale. Përveç kësaj, majdanozi përmirëson procesin e tretjes, duke eliminuar lëngjet e akumuluara në inde.Kjo pije i jep organizmit tuaj te gjithe ushqyesit e nevojshem dhe rrit metabolizmin p.s Duhet shoqeruar me nje diete te ekulibruar ,duke eleminuar brumrat yndyrnat. Pergatiti : #gjithckambiflokethairstyleeri 
Përfitimet e përdorimit të uthulles se molles per shplarjen e flokeve !

Heq qelizat e vdekura të lëkurës se kokes dhe nxit rritjen e flokëve të shëndetshme
U jep flokëve shkelqim 
Neutralizon nivelet e pH të folikulave të flokëve
eleminon zbokthin
E shkëlqyer për lehtësimine krujtjes se kokes, dhe per skalpin e thate 
Heq grumbullimin e produkteve stiluse ne floke.

Në mënyrë që të inkurajojë rritjen e flokëve - uthulla e molles trajton follikulat e bllokuara te flokëve për shkak të infeksionit bakterial (të cilat mund të rezultojnë në humbjen e flokëve). Sa shpesh mund ta përdorni uthullen e molles per shplarjen e flokeve?

Per floket e drejte , te hollë apo flokët e shkurter - Përdoreni një herë në javë
Per floke te gjate, me onde , kacurrela, te trashe - Përdorni një herë në çdo 2 javë.
Per floke natyrale, te trashe te pa trajtuar kimikisht - Përdorni një herë në çdo 6 - 8 javë.
Per floket e drejtuar kimikisht dhe floket qe jane ne pergjithesi te trajtuar kimikisht - Përdoreni një herë në muaj.

Si ta perdorni uthullen e molles sipas tipit te flokeve tuaj .
Per floket e Drejt, te hollë apo flokët e shkurter - 1 lugë gjelle uthull molle te përzier me 1 filxhan me ujë të ngrohtë
Per floke te gjate, me onde , kacurrela, te trashe-1/2 filxhan uthull molle i përzier me 1/4 ujë të ngrohtë 
Per floke natyrale, te trashe te pa trajtuar kimikisht- 1 filxhan uthull molle me 3 gota uji.
Per floket e drejtuar kimikisht dhe floket qe jane ne pergjithesi te trajtuar kimikisht - 1/2 filxhan uthull molle të përzier me 2 gota uji të ngrohtë 
Pergatiti #gjithckambiflokethairstyleeri
Përfitimet e përdorimit të uthulles se molles per shplarjen e flokeve ! Heq qelizat e vdekura të lëkurës se kokes dhe nxit rritjen e flokëve të shëndetshme U jep flokëve shkelqim Neutralizon nivelet e pH të folikulave të flokëve eleminon zbokthin E shkëlqyer për lehtësimine krujtjes se kokes, dhe per skalpin e thate Heq grumbullimin e produkteve stiluse ne floke. Në mënyrë që të inkurajojë rritjen e flokëve - uthulla e molles trajton follikulat e bllokuara te flokëve për shkak të infeksionit bakterial (të cilat mund të rezultojnë në humbjen e flokëve). Sa shpesh mund ta përdorni uthullen e molles per shplarjen e flokeve? Per floket e drejte , te hollë apo flokët e shkurter - Përdoreni një herë në javë Per floke te gjate, me onde , kacurrela, te trashe - Përdorni një herë në çdo 2 javë. Per floke natyrale, te trashe te pa trajtuar kimikisht - Përdorni një herë në çdo 6 - 8 javë. Per floket e drejtuar kimikisht dhe floket qe jane ne pergjithesi te trajtuar kimikisht - Përdoreni një herë në muaj. Si ta perdorni uthullen e molles sipas tipit te flokeve tuaj . Per floket e Drejt, te hollë apo flokët e shkurter - 1 lugë gjelle uthull molle te përzier me 1 filxhan me ujë të ngrohtë Per floke te gjate, me onde , kacurrela, te trashe-1/2 filxhan uthull molle i përzier me 1/4 ujë të ngrohtë Per floke natyrale, te trashe te pa trajtuar kimikisht- 1 filxhan uthull molle me 3 gota uji. Per floket e drejtuar kimikisht dhe floket qe jane ne pergjithesi te trajtuar kimikisht - 1/2 filxhan uthull molle të përzier me 2 gota uji të ngrohtë Pergatiti #gjithckambiflokethairstyleeri 
Si te kemi floke me te forte ! 
Nevojitet : -1 luge (gjelle ) kafe ekspres
-nje veze -1-2 luge (gjelle) vaj ulliri (sipas gjatesise se flokeve) 
Pergatitja: Ne nje tas perzieni te tre perberesit se bashku ,derisa te formohet nje mase homogjene.

Kete perzierje aplikojeni ne floke te lagur ne rrenje dhe gjatesi ,lereni te veproj per 10 minuta. Me pas lani floket me shampo.

Trajtimi me kafe ndihmon per te minimizuar demtimin e flokeve .Dhuron shkelqim ne floket brun ,si dhe ben qe floket te jene me te forte .
Pergatiti#gjithckambiflokethairstyleeri
Si te kemi floke me te forte ! Nevojitet : -1 luge (gjelle ) kafe ekspres -nje veze -1-2 luge (gjelle) vaj ulliri (sipas gjatesise se flokeve) Pergatitja: Ne nje tas perzieni te tre perberesit se bashku ,derisa te formohet nje mase homogjene. Kete perzierje aplikojeni ne floke te lagur ne rrenje dhe gjatesi ,lereni te veproj per 10 minuta. Me pas lani floket me shampo. Trajtimi me kafe ndihmon per te minimizuar demtimin e flokeve .Dhuron shkelqim ne floket brun ,si dhe ben qe floket te jene me te forte . Pergatiti#gjithckambiflokethairstyleeri 
Si te rrisni floket tuaj shpejt ( sekret Indian per rritjen e flokeve) Perfitoni floke te gjate ne menyre natyrale 
Si fillim merni nje gjethe aloe vera ndajeni pergjysme dhe me te masazhoni skalpin ashtu sic eshte, me pas masazhoni me mollzat e gishtave per pak kohe. Me pas ne nje ene shtoni :
-nje luge (gjelle) me vaj kastori -1.5 - 2 luge (gjelle ) vaj kokosi, -1 vitamine E kapsule dhe me pas vendoseni enen ne uje te ngrohte per 5 minuta ( mos e vendosni ne zjarr direkt apo ne mikrovale ) dhe pas 5 minutave mjafton te hidhni pak ne mollezat e gishterinjve dhe masazhoni skalpin per 3 minuta. Me pas kapini floket gershet ( te shtrenguar ) dhe lereni te qendroje gjate gjithe nates dhe ne mengjes lani floket si zakonisht. Pjesen e mbetur hidheni ne nje shishe. Aplikojeni kete maske 4-5 here ne jave .
Pergatiti #gjithckambiflokethairstyleeri p.s Si gjithmon pas trajtimit te maskave qe une aplikoj pres rezultate nga ju ❤
Si te rrisni floket tuaj shpejt ( sekret Indian per rritjen e flokeve) Perfitoni floke te gjate ne menyre natyrale Si fillim merni nje gjethe aloe vera ndajeni pergjysme dhe me te masazhoni skalpin ashtu sic eshte, me pas masazhoni me mollzat e gishtave per pak kohe. Me pas ne nje ene shtoni : -nje luge (gjelle) me vaj kastori -1.5 - 2 luge (gjelle ) vaj kokosi, -1 vitamine E kapsule dhe me pas vendoseni enen ne uje te ngrohte per 5 minuta ( mos e vendosni ne zjarr direkt apo ne mikrovale ) dhe pas 5 minutave mjafton te hidhni pak ne mollezat e gishterinjve dhe masazhoni skalpin per 3 minuta. Me pas kapini floket gershet ( te shtrenguar ) dhe lereni te qendroje gjate gjithe nates dhe ne mengjes lani floket si zakonisht. Pjesen e mbetur hidheni ne nje shishe. Aplikojeni kete maske 4-5 here ne jave . Pergatiti #gjithckambiflokethairstyleeri  p.s Si gjithmon pas trajtimit te maskave qe une aplikoj pres rezultate nga ju ❤
Trajtim SPA ne kushte shtepie per lekure te hidratuar dhe kundra rrudhave ne fytyre !
Gjithkush ka dëshirë që me kalimin e moshës të vazhdojë të qëndrojë me një pamje të rinuar dhe me sa më pak rrudha .Mbrojtja më e mirë kundër rrudhave eshte hidratimi i lekures ,i cili ben qe lekura te jete e shendoshe dhe e bute .Keni menduar ndonjehere te aplikoni verë te kuqe ne fytyre ?! Imagjinoni vlerat e rrushit sa te dobishem jane per lekuren tone ,por kur ai fermentohet ne verë perftohet nje mrekulli per fytyren tone.Po ju paraqes nje recet te lehte dhe shum efikase per lekuren : 
Nevojitet : -2 luge kos -1 luge (caji) verë të kuqe -1/2 luge ( caji )mjalt 
Pergatitja : Në një tas,perzieni kosin mjaltin dhe veren e kuqe ,perzieni mire e mire .
Aplikimi: aplikoni masken ne fytyre ,(jo ne pjesej e syve ),lereni 10 min me pas shperlajeni me uje te ngrohte ,
Te mirat : efekti i veres i bashkuar me kos do te krijoje nje ndjesi lifring ,do te ndjeni ne lekure nje :shpimi si me gjylpera te lehta ,kjo per shkak te vlerave te dobishme te veres e cila nxit qarkullimin dhe sheshon rrudhat,gjithshto do te neutralizoj radikalet e lira .Mjalti sherben si hidratues dhe ushqyes .Keshillohet nje-dy here ne jave, mbi 25 vjece Pergatiti: #gjithckambiflokethairstyleeri
Trajtim SPA ne kushte shtepie per lekure te hidratuar dhe kundra rrudhave ne fytyre ! Gjithkush ka dëshirë që me kalimin e moshës të vazhdojë të qëndrojë me një pamje të rinuar dhe me sa më pak rrudha .Mbrojtja më e mirë kundër rrudhave eshte hidratimi i lekures ,i cili ben qe lekura te jete e shendoshe dhe e bute .Keni menduar ndonjehere te aplikoni verë te kuqe ne fytyre ?! Imagjinoni vlerat e rrushit sa te dobishem jane per lekuren tone ,por kur ai fermentohet ne verë perftohet nje mrekulli per fytyren tone.Po ju paraqes nje recet te lehte dhe shum efikase per lekuren : Nevojitet : -2 luge kos -1 luge (caji) verë të kuqe -1/2 luge ( caji )mjalt Pergatitja : Në një tas,perzieni kosin mjaltin dhe veren e kuqe ,perzieni mire e mire . Aplikimi: aplikoni masken ne fytyre ,(jo ne pjesej e syve ),lereni 10 min me pas shperlajeni me uje te ngrohte , Te mirat : efekti i veres i bashkuar me kos do te krijoje nje ndjesi lifring ,do te ndjeni ne lekure nje :shpimi si me gjylpera te lehta ,kjo per shkak te vlerave te dobishme te veres e cila nxit qarkullimin dhe sheshon rrudhat,gjithshto do te neutralizoj radikalet e lira .Mjalti sherben si hidratues dhe ushqyes .Keshillohet nje-dy here ne jave, mbi 25 vjece Pergatiti: #gjithckambiflokethairstyleeri